703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Larisa

Sprawdź jak dojechać do Larisy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Larisa – antyczne miasto nad rzeką Pinios

Larisa to miasto położone w środkowej części Grecji. Zamieszkuje je ponad 144 tysiące osób. Bilet autokarowy do Larisy oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Choć podróż nie należy do najkrótszych, będzie dobrym wyborem w szczególności dla tych wszystkich, którzy cenią sobie komfort i wspaniałe widoki za oknem. Ile trwa przejazd autokarowy do Larisy? Zależy, z którego miejsca w Polsce wyjeżdżamy, jednak w przybliżeniu można założyć, że będzie to czterdzieści kilka godzin. Cena biletu to zwykle 400-500 zł, jednak przewoźnicy co jakiś czas organizują promocje i wówczas zapłacimy za przejazd do Larisy mniej.  

Główny dworzec autobusowy Larisa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Larisie mieści się przy ulicy Olimpou, 414 47 i oddalony jest o zaledwie pół kilometra od centrum miasta. Dość blisko, bo około półtora kilometra od dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy, na który możemy podjechać autobusem miejskim lub taksówką. Bardzo blisko z miasta jest również do międzynarodowego portu lotniczego Larissa „Tesalia”. Na lotnisko dostaniemy się specjalnym autobusem, pociągiem albo taksówką (choć jest to zdecydowanie najmniej ekonomiczna opcja). 

Co warto zobaczyć w Larisie?

Kupując bilet do Larisy wiele osób zastanawia się, czy w mieście tym znajdują się jakieś zabytki. Otóż jak najbardziej! Dobrymi przykładami będą chociażby antyczne ruiny, a także pozostałości antycznego teatru, wybudowanego w III wieku p.n.e. W mieście funkcjonują też bardzo ciekawe muzea, m.in. Muzeum Historyczne i Muzeum Miasta. Na uwagę zasługują także wspaniały pomnik Hipokratesa, Bazylika św. Achillesa (zbudowana na miejscu jego grobu) oraz przepiękny Park Alcazar nad rzeką Pinios. Ciekawym obiektem jest także dawny młyn Pappas, zbudowany w 1893 roku, posiadający imponującą, czterokondygnacyjną fasadę. Przejazd do Larisy to również wspaniała okazja do tego, by spróbować lokalnych przysmaków w jednej z wielu działających w tym mieście restauracji.

 

Bilety autokarowe do Larisy

Chcesz szybko dowiedzieć się, którzy z międzynarodowych przewoźników mają w swojej ofercie przejazd do Larisy? Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych, którą udostępniliśmy na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Bilet autokarowy do Larisy kupisz online i otrzymasz na swoją pocztę e-mail, a także na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy w dniu wyjazdu i możesz ruszać na pełną niezapomnianych chwil wycieczkę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta