Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Patras

Patras – największe miasto na Peloponezie

Patras jest trzecim co do wielkości miastem Grecji i drugim co do wielkości portem tego kraju. Liczy ponad 260 tys. mieszkańców. Przejazd autokarowy do Patras mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi (m.in. firma FlixBus). Jak długo trwa taka podróż? Trasę Warszawa-Patras autobus pokonuje w około 47 godzin, a trasę Kraków-Patras w około 43 godziny. Kilka godzin dłużej jechać będziemy z Polski północnej (na ogół będzie to podróż z przesiadkami). Bilet autokarowy do Patras kosztował nas będzie zwykle od 450 do 550 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, do miasta dojedziemy taniej, warto zatem obserwować oferty przewoźników.

Główny dworzec autobusowy Patras – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Patras mieści się przy ulicy Zaimi, 262 21 Patra i oddalony jest od centrum miasta o niecały kilometr. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie ma problemu. Możemy dotrzeć nimi do stacji kolejowej w Patras, która również mieści się w centrum miasta, obok portu północnego. Międzynarodowy, niewielki port lotniczy Araksos zlokalizowany jest w odległości około 45 kilometrów od Patras – dotrzemy do niego autobusem miejskim lub taksówką.

Co warto zobaczyć w Patras?

Kupując bilet do Patras warto wiedzieć, że miasto to było w roku 2006 Europejską Stolicą Kultury, a od roku 2004 jest miastem partnerskim Bydgoszczy. Latem miasto słynie z antycznych przedstawień teatralnych – warto wybrać się na jedno z nich przy okazji pobytu (to właśnie w Patras mieści się Teatr Miejski Apollon). Na uwagę szczególną zasługuje również neobizantyjska bazylika archikatedralna św. Andrzeja. Na starym mieście warto zobaczyć duży średniowieczny zamek bizantyjski, a także zachowane z czasów rzymskich odeon, akwedukt oraz stadion. W Patras mamy też oczywiście ogromny wybór restauracji, w których spróbować możemy zarówno dań kuchni międzynarodowej, jak i lokalnej.

Bilety autokarowe do Patras

Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń. Wpisz termin i miejsce swojego wyjazdu i sprawdź, jakie propozycje na przejazd do Patras przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje dane – korzystając z niego szybko dowiesz się o najnowszych promocjach na bilety autokarowe do Patras! Bilet kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swój adres e-mail. Okaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do przepięknego Patras!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta