703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Saloniki

Sprawdź jak dojechać do Brukseli autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Saloniki to miasto w północnej Grecji, leżące nad Zatoką Salonicką. Bilet autokarowy do Salonik oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Podróż, choć nie najkrótsza, odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, a pasażerowie mają okazję podziwiania przez okno przepięknych widoków. Jak długo jedzie się autokarem do Salonik? Zależy to oczywiście od miejsca wyjazdu, pory roku i natężenia ruchu. Jako przykład niech posłuży nam trasa Warszawa-Saloniki – autokar pokonuje ją w około 35 godzin. Z innych miejsc Polski możemy jechać do tego greckiego miasta nieco dłużej lub nieco krócej, jednak odchylenia sięgać będą zaledwie kilku godzin. Bilet do Salonik kosztuje zwykle od 400 do 600 zł. Jeśli któryś z przewoźników zorganizuje akurat promocję, to oczywiście zapłacimy za przejazd mniej.  

 

Główny dworzec autobusowy Saloniki – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Salonikach zlokalizowany jest przy ulicy Giannitson 244, w odległości około 5 kilometrów od centrum miasta. Obsługuje go m.in. przewoźnik Infobus. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Stosunkowo blisko, bo niecałe 3 kilometry, jest także do dworca kolejowego. Międzynarodowy port lotniczy Saloniki-Macedonia (gr.: Κρατικός Αερολιμένας Θεσσαλονίκης «Μακεδονία») położony jest w odległości 10 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko możemy oczywiście dostać się taksówką, jednak nie będzie to rozwiązanie zbyt ekonomiczne. O wiele lepiej będzie skorzystać z autobusu miejskiego (linie 78 i 78A), który dowiezie nas na miejsce w około 45 minut.  

 

Co warto zobaczyć w Salonikach?

W Salonikach podziwiać możemy przede wszystkim zabytkowe budowle. Na uwagę zasługują przede wszystkim Łuk i Mauzoleum Galeriusza, znane jako Kamara i Rotunda (powstały ok. 300 r. n.e.), Bazylika św. Dymitra (najważniejsza świątynia w mieście) oraz Biała Wieża (wybudowana przez osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego). Przejazd do Salonik to także możliwość podziwiania wspaniałych bizantyjskich obwarowań i świątyń (m.in. Panagia Chalkeon z XI w.) oraz tureckich meczetów. To również idealna okazja do tego, by w jednej z wielu restauracji spróbować lokalnej kuchni. 

 

Bilety autokarowe do Salonik

Chcesz kupić tani bilet do Salonik? Nic prostszego – po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autokarowych. Wpisz termin i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy najlepszą propozycję jednego z międzynarodowych przewoźników. Zakupiony online bilet otrzymasz na swój e-mail i na telefon komórkowy. Wystarczy, że wchodząc do pojazdu pokażesz go kierowcy i możesz ruszać w pełną pozytywnych wrażeń podróż do Salonik!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta