703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Alicante

Sprawdź jak dojechać do Alicante autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Alicante – wspaniałe plaże, piękne zabytki, doskonała kuchnia

Alicante to hiszpańskie miasto, położone u stóp skalistego wzniesienia, na południu Wspólnoty Walenckiej. To także znane kąpielisko na Costa Blanca. Przejazd autokarowy do Alicante mają w swojej ofercie wybrani międzynarodowi przewoźnicy (m.in. FlixBus i Sindbad). Jak długo jedzie się do Alicante? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Alicante autobus pokonuje w około 48 godzin, trasę Gdańsk-Alicante w około 44 godziny, a trasę Lublin-Alicante w około 52 godziny. Podróż nie należy zatem do najkrótszych, jest jednak bardzo komfortowa, a ewentualne niedogodności rekompensują wspaniałe widoki za oknem. Ile kosztuje bilet autokarowy do Alicante? Cena uzależniona jest oczywiście od miejsca wyjazdu, na ogół jednak wyniesie 600-800 zł (w przypadku promocji przejazd do Alicante będzie oczywiście tańszy). 

 

Główny dworzec autobusowy Alicante – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Jednym z dworców autobusowych w Alicante jest terminal przy ulicy Muelle Poniente 15A, oddalony o nieco ponad kilometr od centrum miasta. W jego pobliżu znajdują się postój taksówek i przystanki autobusów miejskich. Jedyna stacja kolejowa w centrum miasta (Alicante Terminal), zlokalizowana przy ulicy Av. Salamanca 1 oficjalnie otwarta została już w roku 1858. Międzynarodowy port lotniczy Alicante-Elche (Aeropuerto Internacional de Alicante-Elche) położony jest w odległości 8 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim (linia C6) – przejazd trwa około 25-35 minut (sporo zależy tu od natężenia ruchu). Oczywiście na lotnisko dostaniemy się również taksówką, jest to jednak opcja mniej ekonomiczna. 

 

Co warto zobaczyć w Alicante?

Alicante to nie tylko wspaniałe plaże i ciepłe może – to również miasto, w którym nie będą nudzić się amatorzy zabytków. W Alicante znajdują się m.in. cytadela w miejscu dawnego fortu kartagińskiego z III w. p.n.e. (Castillo de Santa Bárbara), przepiękny barokowy ratusz z 1760 roku (Ayuntamiento), wspaniała i bardzo szeroka promenada nadmorska Explanada de España, zabytkowa hala targowa, a także nadmorski park Parque de Canalejas. Przejazd autokarowy do Alicante to również możliwość odwiedzenia na miejscu muzeów, m.in. Muzeum Sztuki XX wieku (Museo de Arte de Siglo XX) i Muzeum Walk Byków (Museo Taurino). Nie będą też zawiedzeni amatorzy kulinariów – w Alicante znajdują się dziesiątki mniejszych i większych restauracji, z kuchnią lokalną oraz międzynarodową. 

 

Bilety autokarowe do Alicante

Interesuje Cię tani bilet do Alicante? Jeśli tak, już dziś skorzystaj z porównywarki połączeń autobusowych  na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu – otrzymasz listę dostępnych opcji na przejazd do Alicante i wybierzesz tę, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Bilet autokarowy do Alicante kupisz online i otrzymasz na swój telefon komórkowy oraz na swoją pocztę e-mail. Korzystając z naszej porównywarki szybko dowiesz się też o aktualnych promocjach, jako że narzędzie to na bieżąco aktualizuje dane od międzynarodowych przewoźników. 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta