703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Madryt

Sprawdź jak dojechać do Madrytu autokarem z Polski i co zwiedzić

Madryt to stolica i największe miasto Hiszpanii, leżące na wyżynie Kastylijskiej. Bilety autokarowe do Madrytu bez trudu nabyć można u wybranych międzynarodowych przewoźników. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak odbywa się w wyjątkowo komfortowych warunkach i daje możliwość podziwiania wspaniałych krajobrazów za oknem. Ile trwa dojazd autokarem do Madrytu? Oczywiście zależy to od miejsca wyjazdu. Na przykład trasę Warszawa Madryt autokar pokonuje zwykle w 46-47 godzin, a trasę Katowice Madryt – w około 43 godziny. Cena biletu waha się zwykle w granicach 600-800 zł, jednak na połączenia autokarowe do Madrytu od czasu do czasu organizowane są atrakcyjne promocje.

Tanie przejazdy do Madrytu

Główny dworzec autobusowy Madryt – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Madrycie mieści się pod adresem Calle de Méndez Álvaro 99Y (około 8 km od centrum miasta). Nieco ponad dwa kilometry od niego znajduje się największy dworzec kolejowy Madryt (Estación de Atocha), do którego możemy dostać się autobusem miejskim. Port lotniczy Madryt-Barajas położony jest w odległości 12 km od centrum. Na lotnisko z dworca Atocha dostaniemy się ekspresową linią autobusową nr 203. Dodatkowo kursuje tam madryckie metro (linia nr 8), a także pociąg.

Co warto zobaczyć w Madrycie?

Madryt nazywany jest często najbardziej zieloną stolicą świata. Znajduje się tam wiele przepięknych parków, m.in. Park Retiro, Campo del Moro (park w stylu angielskim) i Real Jardín Botanico (Królewski Ogród Botaniczny). Kupując bilety autokarowe do Madrytu koniecznie zaplanujmy też zwiedzanie zabytków. Słynne Muzeum Prado, El Rastro (najsłynniejszy targ w Madrycie), Palacio de Cristal (Pałac Kryształowy) czy Muralla de Madrid (pozostałości muru obronnego z IX i X wieku) to tylko niewielka część atrakcji turystycznych tego miasta. W stolicy Hiszpanii mamy oczywiście możliwość spróbowania lokalnej i zagranicznej kuchni w jednej z setek restauracji, a amatorzy dobrej zabawy mogą wybrać się również do klubów i dyskotek – ich wybór jest w Madrycie ogromny.

Bilety autokarowe do Madrytu

Wyjazdy do stolicy Hiszpanii ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników. Porównanie wszystkich propozycji zabrałoby masę czasu, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl. Wypełnij pole z terminem swojego wyjazdu, sprawdź dostępne przejazdy autokarowe do Madrytu i wybierz ten, który najlepiej spełniał będzie Twoje oczekiwania. Nie musisz wychodzić z domu – tanie bilety autokarowe do Madrytu kupisz wygodnie online i otrzymasz w formie elektronicznej na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. Przekonaj się, jakie to proste!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta