703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Malaga

Sprawdź jak dojechać do Malagi autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Malaga – nie tylko Costa del Sol…

Malaga to miasto na południu Hiszpanii. Leży nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Bilet autokarowy do Malagi znajdziemy w ofercie wybranych przewoźników międzynarodowych (m.in. FlixBus). Trzeba przygotować się na dłuższą, ale też pełną komfortu i wspaniałych widokiem za oknem podróż. Jak długo jedzie bus do Malagi? Wyjeżdżając z Warszawy czas podróży wyniesie około 52 godzin, a z Krakowa – około 51 godzin. Dłużej jechać będziemy na przykład z Białegostoku (64 godziny) i z Lublina (57 godzin). Ile kosztuje bilet do Malagi? Zwykle od 400 do 600 zł, pamiętajmy jednak, że od czasu do czasu przewoźnicy organizują atrakcyjne promocje. Jeśli trafimy na jedną z nich, nasz przejazd do Malagi będzie tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Malaga – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Maladze mieści się przy ulicy Paseo de los Tilos i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 3 kilometry. Dużo bliżej, bo niecałe 400 metrów jest za to do dworca kolejowego. W pobliżu znajdziemy również postój taksówek i przystanki autobusów miejskich. Międzynarodowy port lotniczy Malaga zlokalizowany jest w odległości 8 kilometrów od centrum miasta. To jedno z największych lotnisk w Hiszpanii. Możemy dostać się na nie pociągiem, taksówką, a także autobusem miejskim (np. linią pospieszną A Express – bus z centrum do portu lotniczego Malaga dowiezie nas w zaledwie 20-30 minut).

Co warto zobaczyć w Maladze?

Malaga to nie tylko duży port rybacki i handlowy, ale również (a dla wielu – przede wszystkim) wspaniałe kąpielisko na Costa del Sol. Jednak kupując bilet autokarowy do Malagi warto nastawić się także na zwiedzanie. W mieście koniecznie zobaczyć trzeba m.in. obiekt Alcazaba (ruiny twierdzy wybudowanej przez Rzymian, obecnie także muzeum archeologiczne), zabytkowe kościoły (m.in. Nuestra Señora de la Victoria z XV wieku i Santuario de Nuestra Señora de la Victoria z XVI wieku) oraz ruiny zamku Gibralfaro. W Maladze warto także odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych i (obowiązkowo!) dom, w którym urodził się Pablo Picasso. Na uwagę zasługują również Katedra (budowana z przerwami w latach 1528 do 1783), pałac biskupi z XVIII wieku i Teatr Rzymski z I wieku p.n.e.

 

Bilety autokarowe do Malagi

Chcesz kupić tani bilet autokarowy do Malagi? Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz termin i miejsce wyjazdu, wybierz z listy najlepszą opcję na przejazd do Malagi, a następnie kup bilet online – bez wychodzenia z domu i bez stania w długich kolejkach. Bilet otrzymasz w wersji elektronicznej na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. W dniu wyjazdu okażesz go kierowcy autokaru i możesz ruszać w swoją wymarzoną podróż do słonecznej Malagi!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta