703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Walencja

Sprawdź jak dojechać do Walencji autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Walencja – pełne atrakcji miasto nad Morzem Śródziemnym

Walencja to miasto w środkowo-wschodniej Hiszpanii. Jest trzecim co do wielkości miastem tego kraju. Przejazd autokarowy do Walencji ma w swojej ofercie kilku międzynarodowych przewoźników (m.in. FlixBus). Jak długo trwa podróż? Będzie to uzależnione przede wszystkim od miejsca, a którego w Polsce wyjeżdżamy. Dla przykładu: trasę Warszawa-Walencja autobus pokonuje w około 46 godzin, trasę Kraków-Walencja w około 44 godziny, a trasę Białystok-Walencja w około 48 godzin. Podróż nie należy zatem do najkrótszych, jest jednak bardzo komfortowa i pełna pozytywnych wrażeń, zwłaszcza dzięki niezapomnianym widokom za oknem. Ile kosztuje bilet do Walencji? Jego cena oscyluje zwykle w granicach 450-650 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, nasz przejazd do Walencji może być sporo tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Walencja – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Walencji, obsługiwany m.in. przez firmę Eurolines, mieści się przy ulicy Carrer de Menéndez Pidal 11 i oddalony jest od centrum miasta o około 2,5 kilometra. W jego pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Stacja kolejowa València Norte usytuowany jest tuż obok Plaza de toros – można dojechać do niej autobusem, taksówką lub metrem. Międzynarodowy port lotniczy Walencja położony jest w odległości 8 km od centrum miasta. Na lotnisko dojechać możemy metrem i autobusem numer 150 (podróż, w zależności od natężenia ruchu, potrwa zwykle 30-40 minut). 

Co warto zobaczyć w Walencji?

Kupując bilet autokarowy do Walencji warto wiedzieć, że jest to miasto pełne atrakcji turystycznych. To właśnie tam znajdują się takie zabytki, jak chociażby budowana od 1262 roku i wielokrotnie modernizowana Katedra w Walencji, świątynia Iglesia de Santa Catalina (1688-1705), barokowy kościół Basilica de la Virge dels Desamparats czy symbol Walencji – ośmioboczna dzwonnica El Micalet. Warto wybrać się też do Miasta Sztuki i Nauki (La Ciudad de las Artes y las Ciencias) i do Museo Provincial de Bellas Artes, w którym będziemy mieli okazję podziwiać dzieła tak znanych artystów jak Goia, Velàzquez czy El Greco. Na uwagę zasługują również stara dzielnica El Carmen oraz hala targowa Mercado de Colón.

Bilety autokarowe do Walencji

Tani przejazd do Walencji masz teraz w zasięgu ręki! Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej porównywarki połączeń autobusowych. Wpisz datę i miasto wyjazdu, a następnie wybierz z listy propozycję, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Narzędzie na bieżąco aktualizuje dane od przewoźników, więc korzystając z niego z pewnością nie ominie Cię żadna atrakcyjna promocja na bilet autokarowy do Walencji. Otrzymasz go na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu pokażesz kierowcy. To wystarczy, byś już wkrótce wyruszył na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do Walencji!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta