Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Haga

Autokarem do Hagi. Trasa, atrakcje, bilety

Administracyjna i polityczna stolica Holandii to z całą pewnością najczęstszy cel podróży do tego kraju. Turyści wybierają ją chętnie ze względu na niższe ceny niż w Amsterdamie, przy jednoczesnej wielości atrakcji i zabytków. Aby zaoszczędzić, do Hagi można wybrać się również autokarem. Sprawdź nasz poradnik podróżniczy i zacznij planować swoją podróż!

W holenderskiej Hadze znajdują się siedziby najważniejszych instytucji państwowych, w tym rząd, parlament i Europol. To także miasto pełne istotnych dla gospodarki korporacji. Od imprezowego Amsterdamu, Haga odróżnia się wolniejszym tempem życia i większą ilością atrakcji związanych z kulturą.

Jak dojechać busem do Hagi?

Czy wiesz, że to właśnie w Hadze mieszka najwięcej Polaków, którzy decydują się na emigrację do Holandii? To doskonałe miejsce na wyjazd zarobkowy, ale także fascynujący urlop. Autokarem do Hagi dojedziesz z większości polskich miast, docierając do dworca autobusowego Haga Den Haag Central. W tej samej okolicy znajdziesz stację kolejową, a także stację metra. Najbliższy port lotniczy mieści się w Rotterdamie, 22 km dalej.

Przejazd do Hagi – najważniejsze atrakcje

Haga to przede wszystkim miasto kultury i sztuki Odwiedzając ją, koniecznie udaj się do najsłynniejszych punktów turystycznych.

  • Pałac Binnenhof – parlament

W słynnym pałacu mieści się siedziba holenderskiego parlamentu. Sam budynek wchodzi w skład XIII, gotyckiego kompleksu i robi naprawdę spore wrażenie.

  • Muzeum Mauritshuris

W tym miejscu zobaczysz dzieła najsłynniejszych malarzy holenderskich, w tym Rembrandta, Vermeera, van Dycka czy Halsa.

  • Plaża Scheveningen

Chcesz odpocząć nad pięknym Morzem Północnym? Udaj się na czystą i spokojną plażę. Żądni wrażeń mogą udać się do pobliskiego kasyna.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Hagi?

Bilety na autokar do Hagi w najlepszych cenach znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Wystarczy wybrać połączenie w interesującym Cię terminie i rozpocząć przygotowania do wycieczki. Wizyta w Hadze z pewnością okaże się niezapomniana.

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta