703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Haga

Sprawdź jak dojechać do Hagi autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokarem do Hagi. Trasa, atrakcje, bilety

Administracyjna i polityczna stolica Holandii to z całą pewnością najczęstszy cel podróży do tego kraju. Turyści wybierają ją chętnie ze względu na niższe ceny niż w Amsterdamie, przy jednoczesnej wielości atrakcji i zabytków. Aby zaoszczędzić, do Hagi można wybrać się również autokarem. Sprawdź nasz poradnik podróżniczy i zacznij planować swoją podróż!

W holenderskiej Hadze znajdują się siedziby najważniejszych instytucji państwowych, w tym rząd, parlament i Europol. To także miasto pełne istotnych dla gospodarki korporacji. Od imprezowego Amsterdamu, Haga odróżnia się wolniejszym tempem życia i większą ilością atrakcji związanych z kulturą.

Jak dojechać busem do Hagi?

Czy wiesz, że to właśnie w Hadze mieszka najwięcej Polaków, którzy decydują się na emigrację do Holandii? To doskonałe miejsce na wyjazd zarobkowy, ale także fascynujący urlop. Autokarem do Hagi dojedziesz z większości polskich miast, docierając do dworca autobusowego Haga Den Haag Central. W tej samej okolicy znajdziesz stację kolejową, a także stację metra. Najbliższy port lotniczy mieści się w Rotterdamie, 22 km dalej.

Przejazd do Hagi – najważniejsze atrakcje

Haga to przede wszystkim miasto kultury i sztuki Odwiedzając ją, koniecznie udaj się do najsłynniejszych punktów turystycznych.

  • Pałac Binnenhof – parlament

W słynnym pałacu mieści się siedziba holenderskiego parlamentu. Sam budynek wchodzi w skład XIII, gotyckiego kompleksu i robi naprawdę spore wrażenie.

  • Muzeum Mauritshuris

W tym miejscu zobaczysz dzieła najsłynniejszych malarzy holenderskich, w tym Rembrandta, Vermeera, van Dycka czy Halsa.

  • Plaża Scheveningen

Chcesz odpocząć nad pięknym Morzem Północnym? Udaj się na czystą i spokojną plażę. Żądni wrażeń mogą udać się do pobliskiego kasyna.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Hagi?

Bilety na autokar do Hagi w najlepszych cenach znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Wystarczy wybrać połączenie w interesującym Cię terminie i rozpocząć przygotowania do wycieczki. Wizyta w Hadze z pewnością okaże się niezapomniana.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta