703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Rotterdam

Sprawdź jak dojechać do Rotterdamu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Innym holenderskim miastem, które szczególnie warto odwiedzić jest Rotterdam. Jeśli planujesz podróż autokarem do Rotterdamu, z Polski dotrzesz do dworca autobusowego Rotterdam Centraal, który znajduje się bardzo blisko ścisłego centrum. Ci, którzy zamierzają dostać się stąd do okolicznych miejscowości, mogą skorzystać z przejazdu koleją z dworca umiejscowionego tuż obok. Zaledwie 15 minut drogi dzieli go od portu lotniczego. Przy centralnym dworcu stacjonują taksówki; złapanie publicznego autobusu również nie będzie kłopotem.

Bilety autokarowe do Rotterdamu

Autokar do Rotterdamu. Co zwiedzić?

Rotterdam został niemal całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej. Miasto zostało jednak odbudowane, a dziś zachwyca wielością ciekawych zakątków. Które z nich warto zobaczyć przechadzając się po jednym ze słynniejszych holenderskich miast?

 • Wieża widokowa Euromast
  Z tego punktu widokowego o wysokości 186 metrów rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. To właśnie tutaj każdego roku można spotkać najwięcej turystów, oczywiście z aparatami fotograficznymi. Bilet wstępu na Euromast kosztuje około 9 euro.

 • Nabrzeże Rotterdamu
  Malownicze nabrzeże Rotterdamu robi duże wrażenie. Tuż przy nim znajduje się mnóstwo wieżowców, świadczących o statusie bogatego miasta. To idealne miejsce na spokojny, relaksujący spacer.

 • Ratusz w Rotterdamie
  Ratusz miejski z początków XX wieku to jedna z niewielu budowli, które nie ucierpiały w trakcie wojny. Budynek jest majestatyczny, a swoim wyglądem przypomina raczej pałac, niż siedzibę władz. Zdecydowanie warto zobaczyć go na własne oczy.

 • Krzywe domki Cube Houses
  Te niezwykłe budowle znajdujące się w starym porcie zostały zaprojektowane przez architekta Pieta Bloma w latach 8-tych. Trzeba przyznać, że od geometrycznego widoku może zakręcić się w głowie!

Bilety autokarowe do Rotterdamu

Szukasz taniego połączenia do Rotterdamu? Najlepiej będzie zdecydować się na podróż autokarem. Sprawdź bilety na EuroAutokar.pl i nie martw się ceną swoich biletów.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta