Utrecht

Sprawdź jak dojechać do Utrecht autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Przejazdy autokarowe do Utrechtu

Utrecht to jedno z najważniejszych miast uniwersyteckich w Holandii. Prócz uczelni, znajduje się tu bardzo wiele instytucji związanych z nauką, czego efektem był intensywny rozwój kulturalny miasta na przestrzeni wieków. Weekendowa wycieczka autokarem do Utrechtu to świetny pomysł – zwłaszcza, jeśli lubisz malownicze, gwarne miasteczka.

Busem do Utrechtu – miasta studentów

Historia Utrecht nie wiąże się jednak wyłącznie z nauką. Warto wiedzieć, że zanim oficjalną stolicą kraju został Amsterdam, to właśnie Utrecht był najważniejszym miastem Holandii. Do VIII wieku Utrecht był centrum religijno-kulturalnym, a w późniejszym czasie – także ważnym ośrodkiem handlowym.

Dziś do Utrechtu warto wybrać się zwłaszcza ze względu na piękną starówkę, obfitującą w ciekawe zabytki. To dobre miejsce zarówno na dłuższy urlop, jak i miły weekend z najbliższymi.

Przewozy autokarowe do Utrechtu

Z Polski do Utrechtu dostaniesz się z większości dużych miejscowości. Autokary zatrzymują się na dworcu autobusowym Utrecht, znajdującym się w samym centrum miasta. Tuż obok znajduje się stacja kolejowa oraz przystanki autobusów publicznych. Najbliższy port lotniczy znajduje się w Soesterberg, 17 km od Utrechtu.

Jak poruszać się na miejscu? Oczywiście… rowerem! W Utrechcie na każdym kroku znajdziesz miejskie wypożyczalnie, pozwalające na ekologiczne zwiedzanie miasteczka.

Największe atrakcje Utrechtu

Podobnie jak Amsterdam, Utrecht to miasto oplecione kanałami. Sam spacer po starówce wprawia turystów w doskonały nastrój. Nie dziwi również fakt, że większość ludzi porusza się tutaj rowerami, które pozwalają ominąć miejskie korki.

Utrecht to także miasto muzeów poświęconych najróżniejszym sztukom. Znajdziesz tu np. muzeum instrumentów automatycznych czy muzeum kolejnictwa.

Do najsłynniejszych budowli sakralnych Utrechtu należy zaliczyć monumentalną katedrę św. Marcina.

Bilety autokarowe do Utrechtu

Gdzie kupić bilety do Utrechtu w najlepszych cenach? Sprawdź oferty przewozów na www.euroautokar.pl i zaplanuj podróż do jednego z najpiękniejszych miast Holandii!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta