Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Utrecht

Przejazdy autokarowe do Utrechtu

Utrecht to jedno z najważniejszych miast uniwersyteckich w Holandii. Prócz uczelni, znajduje się tu bardzo wiele instytucji związanych z nauką, czego efektem był intensywny rozwój kulturalny miasta na przestrzeni wieków. Weekendowa wycieczka autokarem do Utrechtu to świetny pomysł – zwłaszcza, jeśli lubisz malownicze, gwarne miasteczka.

Busem do Utrechtu – miasta studentów

Historia Utrecht nie wiąże się jednak wyłącznie z nauką. Warto wiedzieć, że zanim oficjalną stolicą kraju został Amsterdam, to właśnie Utrecht był najważniejszym miastem Holandii. Do VIII wieku Utrecht był centrum religijno-kulturalnym, a w późniejszym czasie – także ważnym ośrodkiem handlowym.

Dziś do Utrechtu warto wybrać się zwłaszcza ze względu na piękną starówkę, obfitującą w ciekawe zabytki. To dobre miejsce zarówno na dłuższy urlop, jak i miły weekend z najbliższymi.

Przewozy autokarowe do Utrechtu

Z Polski do Utrechtu dostaniesz się z większości dużych miejscowości. Autokary zatrzymują się na dworcu autobusowym Utrecht, znajdującym się w samym centrum miasta. Tuż obok znajduje się stacja kolejowa oraz przystanki autobusów publicznych. Najbliższy port lotniczy znajduje się w Soesterberg, 17 km od Utrechtu.

Jak poruszać się na miejscu? Oczywiście… rowerem! W Utrechcie na każdym kroku znajdziesz miejskie wypożyczalnie, pozwalające na ekologiczne zwiedzanie miasteczka.

Największe atrakcje Utrechtu

Podobnie jak Amsterdam, Utrecht to miasto oplecione kanałami. Sam spacer po starówce wprawia turystów w doskonały nastrój. Nie dziwi również fakt, że większość ludzi porusza się tutaj rowerami, które pozwalają ominąć miejskie korki.

Utrecht to także miasto muzeów poświęconych najróżniejszym sztukom. Znajdziesz tu np. muzeum instrumentów automatycznych czy muzeum kolejnictwa.

Do najsłynniejszych budowli sakralnych Utrechtu należy zaliczyć monumentalną katedrę św. Marcina.

Bilety autokarowe do Utrechtu

Gdzie kupić bilety do Utrechtu w najlepszych cenach? Sprawdź oferty przewozów na www.euroautokar.pl i zaplanuj podróż do jednego z najpiękniejszych miast Holandii!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta