Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Cork

Cork to drugie co do wielkości miasto w Irlandii. Znajduje się na południu wyspy i rokrocznie gości sporo turystów jak również osób, które przybywają do Irlandii w celach zarobkowych.

Jeśli zdecydujesz się przyjechać autokarem do Cork, transport dowiezie Cię do dworca autobusowego Cork Parnell Place. Jest to największy dworzec autobusowy w mieście. Możesz dotrzeć również do dworca Cork Kent Station, który znajduje się bezpośrednio przy stacji kolejowej.

Port lotniczy Cork znajduje się jedynie 8 kilometrów dalej – aby do niego dojechać, zamów taksówkę lub wskocz w publiczny autobus.

Najważniejsze atrakcje Cork

Cork znacznie różni się od innych irlandzkich miast. Gdy się tam znajdziesz, koniecznie znajdź czas na poznanie najsłynniejszych jego zakątków. Co warto zobaczyć, podróżując autokarem do Cork?

  • Bus do Cork. Dzielnica Hugenocka
    Chcesz przenieść się w czasie? Odwiedź dzielnicę Hugenocką w mieście Cork. To miejsce stworzone przez francuskich Hugenotów, przypominające żywcem wyjęty plener z wiktoriańskiej opowieści. XVIII kamieniczki, wąskie ulice i folkowe puby nadają temu miejscu niesamowity klimat. Uwaga – jest tu nieco mrocznie!

  • Starówka Cork pełna mostów
    Choć Cork to miasto duże, wydaje się bardzo skondensowane. Wszystko to przez nietypową, „ciasną” zabudowę, typową dla starych miejscowości. Przez Cork przepływa rzeka Lee, nad którą górują zabytkowe mosty. To świetne punkty widokowe, z których rozciąga się panorama miasta. Podróżując autobusem do Cork nie zapomnij zabrać dobrego aparatu; widoki są tego warte.

  • Autokar do Cork – katedra św. Finnbarra
    Neogotycka katedra Cork to jeden z symboli miasta. W środku roi się od bogatych zdobień, posągów i dzieł sztuki.

Bilety autokarowe do Cork

Zainteresowany odwiedzeniem miasta? Kup bilet autokarowy do Cork na EuroAutokar.pl i ciesz się wygodną podróżą w najlepszej cenie. Pieniądze, które zaoszczędzisz na przejeździe, wydaj na zwiedzenie tutejszych słynnych atrakcji. Przygotuj się na świetną przygodę!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta