703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Cork

Sprawdź jak dojechać do Cork autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Cork to drugie co do wielkości miasto w Irlandii. Znajduje się na południu wyspy i rokrocznie gości sporo turystów jak również osób, które przybywają do Irlandii w celach zarobkowych.

Jeśli zdecydujesz się przyjechać autokarem do Cork, transport dowiezie Cię do dworca autobusowego Cork Parnell Place. Jest to największy dworzec autobusowy w mieście. Możesz dotrzeć również do dworca Cork Kent Station, który znajduje się bezpośrednio przy stacji kolejowej.

Port lotniczy Cork znajduje się jedynie 8 kilometrów dalej – aby do niego dojechać, zamów taksówkę lub wskocz w publiczny autobus.

Najważniejsze atrakcje Cork

Cork znacznie różni się od innych irlandzkich miast. Gdy się tam znajdziesz, koniecznie znajdź czas na poznanie najsłynniejszych jego zakątków. Co warto zobaczyć, podróżując autokarem do Cork?

  • Bus do Cork. Dzielnica Hugenocka
    Chcesz przenieść się w czasie? Odwiedź dzielnicę Hugenocką w mieście Cork. To miejsce stworzone przez francuskich Hugenotów, przypominające żywcem wyjęty plener z wiktoriańskiej opowieści. XVIII kamieniczki, wąskie ulice i folkowe puby nadają temu miejscu niesamowity klimat. Uwaga – jest tu nieco mrocznie!

  • Starówka Cork pełna mostów
    Choć Cork to miasto duże, wydaje się bardzo skondensowane. Wszystko to przez nietypową, „ciasną” zabudowę, typową dla starych miejscowości. Przez Cork przepływa rzeka Lee, nad którą górują zabytkowe mosty. To świetne punkty widokowe, z których rozciąga się panorama miasta. Podróżując autobusem do Cork nie zapomnij zabrać dobrego aparatu; widoki są tego warte.

  • Autokar do Cork – katedra św. Finnbarra
    Neogotycka katedra Cork to jeden z symboli miasta. W środku roi się od bogatych zdobień, posągów i dzieł sztuki.

Bilety autokarowe do Cork

Zainteresowany odwiedzeniem miasta? Kup bilet autokarowy do Cork na EuroAutokar.pl i ciesz się wygodną podróżą w najlepszej cenie. Pieniądze, które zaoszczędzisz na przejeździe, wydaj na zwiedzenie tutejszych słynnych atrakcji. Przygotuj się na świetną przygodę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta