703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dublin

Sprawdź jak dojechać do Dublina autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Wybierasz się autokarem do Dublina? To świetny pomysł – zwłaszcza, jeśli chcesz zaoszczędzić na biletach. Przewozy autokarowe do Dublina dowiozą Cię do samego brytyjskiego wybrzeża, gdzie dostaniesz się na prom przepływający przez Morze Irlandzkie. Dworzec autobusowy Dublin Hueston znajduje się blisko ścisłego centrum miasta, do którego możesz dostać się nawet pieszo.

Nieopodal dworca autobusowego znajduje się stacja kolejowa o tej samej nazwie. Ci, którzy planują kontynuować dalszą podróż samolotem, dostaną się do dublińskiego portu lotniczego publicznym transportem lub taksówką. Czas przejazdu wynosi jedynie 20 minut.

Co zobaczyć w Dublinie?

Będąc w Dublinie na dłużej warto zapoznać się z lokalnymi atrakcjami. Stolica Irlandii zachwyca zabytkami, piękną zabudową oraz ogromem miejsc, w których można dobrze zjeść i wypić „narodowe” trunki. W tym mieście po prostu nie można się nudzić!

  • Stare, zielone miasto Dublin
    Podróżując autokarem do Dublina skup się przede wszystkim na jego zabudowie. Stare budynki zachwycają architekturą, której na próżno poszukiwać w innych częściach Europy. Centrum Dublina jest również bardzo zielone – roi się w nim od malowniczych skwerów i parków. Warto zwiedzić m. in. wiktoriańskie ogrody Iveagh.

  • Temple Bar – autokary do Dublina
    To jedno z najbardziej znanych miejsc Dublina. Temple bar to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzających lubujących się w dobrym piwie. Właśnie tutaj możesz napić się słynnego Guinessa i spróbować lokalnych przekąsek.

  • Kościoły Dublina
    Dublińskie świątynie zasługują na uwagę. Są nie tylko bardzo stare, ale też imponujące duże. Do najsłynniejszych należy katedra św. Patryka, zbudowana w XII wieku. W jej wnętrzu znajduje się sporo interesujących dzieł sztuki sakralnej.

Bilety autokarowe do Dublina

Gdzie szukać tanich biletów autokarowych do Dublina? Sprawdź stronę EuroAutokar.pl. Wystarczy, że znajdziesz kurs w dogodnym dniu i godzinie. Potem nie pozostaje już nic innego, jak przygotowania do fascynującej wycieczki.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta