Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dungarvan

Połączenia autokarowe do Dungarvan – miasta portowego

Dungarvan to miasto położone na południowym wybrzeżu Irlandii, w prowincji Munster. Największą sławę zyskało dzięki statusowi miasta portowego. Ta niewielka, bo niespełna 8-tysięczna miejscowość może być nie tylko jednym z punktów na mapie podróży po Irlandii; w Dungarvan w ciekawy sposób można spędzić co najmniej kilka dni. Dowiedz się, jak dojechać autokarem do Dungarvan i co warto zobaczyć.

Busy do Dungarvan. Malownicze miasteczko portowe

Miasto powstało w XV wieku, a jego losy od samego początku były związane z obecnością portu. Jego irlandzka nazwa oznacza tyle, co „Grabhann za fort”, co ma związek z jednym ze świętych, który założył tu średniowieczny kościół. Dungarvan leży u ujścia rzeki Colligan, dzielącej miasto na dwie części.

Obecnie miasto liczy sobie niecałe 8000 mieszkańców, spośród których większość zajmuje się pracą w porcie, stanowiącym najważniejszy element przemysłu Dungarvan.

Przejazd do Dungarvan autokarem

Jeśli musisz dostać się do Dungarvan, warto rozważyć podróż autokarem z Polski, co jest tańszą alternatywą dla drogich przelotów samolotowych. Po dotarciu do wybrzeża Walii, należy udać się na prom, z którego dostaniesz się na dworzec autobusowy Dungarvan. Znajduje się on przy ul. Davittis Quay.

Najbliższy port lotniczy leży w położonym o 50 km od Dungarvan Waterford. Wystarczy wynająć taksówkę, aby dojechać tam w około 45 minut.

Co zobaczyć w Dungarvan?

Przebywając w Dungarav warto znaleźć czas na zapoznanie się z kilkoma ważnymi punktami miasta. Pierwszym jest bez wątpienia tutejszy zamek, wybudowany w XII wieku tuż przy samym porcie. Zwiedzający chętnie wybierają również most Devonshire, z którego rozciąga się świetny widok na zatokę. Nie można pomiąć oczywiście portu, który stanowi serce Dungarvan.

Bilety autokarowe do Dungarvan

Zamów bilet do Dungarvan na stronie www.euroautokar.pl i zaoszczędź na kosztach podróży. Przejazdy autokarowe to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów podróżowania po Europie!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta