703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dungarvan

Sprawdź jak dojechać do Dungarvan autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Połączenia autokarowe do Dungarvan – miasta portowego

Dungarvan to miasto położone na południowym wybrzeżu Irlandii, w prowincji Munster. Największą sławę zyskało dzięki statusowi miasta portowego. Ta niewielka, bo niespełna 8-tysięczna miejscowość może być nie tylko jednym z punktów na mapie podróży po Irlandii; w Dungarvan w ciekawy sposób można spędzić co najmniej kilka dni. Dowiedz się, jak dojechać autokarem do Dungarvan i co warto zobaczyć.

Busy do Dungarvan. Malownicze miasteczko portowe

Miasto powstało w XV wieku, a jego losy od samego początku były związane z obecnością portu. Jego irlandzka nazwa oznacza tyle, co „Grabhann za fort”, co ma związek z jednym ze świętych, który założył tu średniowieczny kościół. Dungarvan leży u ujścia rzeki Colligan, dzielącej miasto na dwie części.

Obecnie miasto liczy sobie niecałe 8000 mieszkańców, spośród których większość zajmuje się pracą w porcie, stanowiącym najważniejszy element przemysłu Dungarvan.

Przejazd do Dungarvan autokarem

Jeśli musisz dostać się do Dungarvan, warto rozważyć podróż autokarem z Polski, co jest tańszą alternatywą dla drogich przelotów samolotowych. Po dotarciu do wybrzeża Walii, należy udać się na prom, z którego dostaniesz się na dworzec autobusowy Dungarvan. Znajduje się on przy ul. Davittis Quay.

Najbliższy port lotniczy leży w położonym o 50 km od Dungarvan Waterford. Wystarczy wynająć taksówkę, aby dojechać tam w około 45 minut.

Co zobaczyć w Dungarvan?

Przebywając w Dungarav warto znaleźć czas na zapoznanie się z kilkoma ważnymi punktami miasta. Pierwszym jest bez wątpienia tutejszy zamek, wybudowany w XII wieku tuż przy samym porcie. Zwiedzający chętnie wybierają również most Devonshire, z którego rozciąga się świetny widok na zatokę. Nie można pomiąć oczywiście portu, który stanowi serce Dungarvan.

Bilety autokarowe do Dungarvan

Zamów bilet do Dungarvan na stronie www.euroautokar.pl i zaoszczędź na kosztach podróży. Przejazdy autokarowe to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów podróżowania po Europie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta