703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Holyhead

Sprawdź jak dojechać do Holyhead autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Tanie bilety autokarowe do Holyhead

Walijskie Holyhead to niewielkie miasteczko o niesamowitym charakterze. Odwiedzając je, można poczuć ducha minionych wieków. Największe miasto w hrabstwie Anglesey, choć niepozorne, ma sporo do zaoferowania turystom. Które atrakcje zasługują na uwagę? Gdzie kupić bilety autokarowe do Holyhead?

Przejazdy autokarowe do Holyhead

Niewielkie, bo zaledwie 11-tysięczne miasto Holyhead nie należy do turystycznej czołówki Walii. Ciekawostką jest o, że wiele osób o jego istnieniu dowiedziało się dopiero po zapoznaniu się z sagą o Harrym Potterze. To tutaj bowiem powstała damska drużyna quidditcha.

Holyhead współcześnie znane jest jako ważny węzeł drogowy, łączący tą część Walii z innymi miejscowościami. Miastu nie można jednak odmówić wielu urokliwych miejsc, które idealnie nadają się do zwiedzenia w weekend.

Jak dojechać autokarem do Holyhead?

Po dotarciu na francuskie wybrzeże, należy udać się w dalszą podróż promem, który dowiezie Cię do Wielkiej Brytanii. Stąd autokarem należy przemierzyć niemal całą wyspę, ponieważ Holyhead znajduje się jej na zachodnim brzegu. W tak długą podróż warto zabrać coś do czytania, a także napoje i przekąski.

Przy drodze B4545 znajduje się zarówno dworzec autobusowy Holyhead, jak i stacja kolejowa, skąd łatwo dostaniesz się do innych miejscowości. 6 kilometrów znajduje się port lotniczy Anglesey.

Co zobaczyć w Holyhead?

W spokojnym Holyhead czas najlepiej spędzić na spacerach. Znajduje się tu piękny park krajobrazowy Breakwater, w którym można zapoznać się bliżej z unikalną, walijską przyrodą. Dużym zainteresowaniem cieszą się także tutejsze kamienne kręgi oraz muzeum marynarstwa.

W Holyhead nie brak również starych, klimatycznych kościółków, takich jak Cybi Church. Aby odetchnąć świeżym, morskim powietrzem, warto zaplanować wypoczynek na tutejszych klifach.

Przejazdy autokarowe do Holyhead

Na stronie www.euroautokar.pl kupisz najtańsze bilety do Holyhead, w dowolnym dla siebie terminie. Wystarczy kilka kliknięć, by zaplanować niezapomnianą wycieczkę. Życzymy udanej podróży!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta