703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wexford

Sprawdź jak dojechać do Wexford autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Wexford to miasto położone w północnej Irlandii, tuż u ujścia rzeki Slaney do Morza Irlandzkiego. Niewiele osób wie, że historia tego niepozornego miasteczka ma wiele wspólnego z Wikingami – to właśnie oni założyli na tych terenach pierwszą osadę. Dowiedz się, jak szybko dojechać autokarem do Wexford i które z zakątków miasta zwiedzić!

Wexford zostało założone w IX wieku przez Wikingów – po przybyciu na nowo odkryty ląd, zdecydowali się na budowę osady portowej. Co ciekawe, Wikingowie przez wiele stuleci żyli z miejscową ludnością w pełnej zgodzie, tworząc nowy, specyficzny dialekt. Na początku XII wieku miasto zajęły angolo-normańskie wojska Roberta Fitzpatricka. Jak nietrudno się domyślić, ślady barwnej przeszłości w Wexford pozostały do dziś, przyciągając ciekawych turystów.

Jak dojechać autokarem do Wexford?

Długą podróż do Wexford możesz odbyć nie tylko samolotem, ale także autokarem. To propozycja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na biletach, a przy tym zwiedzić kawałek Europy.

Busem do Wexford z Polski najszybciej dostaniesz się przez Niemcy, Francję lub Brukselę i Wielką Brytanię. Dworzec autobusowy Wexford Bus Depot znajduje się przy Rosslare Road, blisko wybrzeża. Musisz dostać się na lotnisko? Najbliższy port lotniczy znajduje się w Kilkenny, 90 km dalej.

Przejazd do Wexford: co warto zobaczyć?

Wielowiekowe Wexford skrywa wiele niespodzianek. Tych atrakcji nie możesz przegapić!

  • Ruiny opactwa Selskar

Legenda mówi, że klasztor z XII wieku został założony przez kobietę, której mąż zginął podczas krucjaty w Jerozolimie. Po niesamowitej budowli pozostały jedynie ruiny.

  • Średniowieczna brama Westgate

Brama Westgate została wybudowana w średniowieczu – to jeden z najlepiej zachowanych, tak starych zabytków Wexford.

  • Wexford Festival Opera

To, z czego Wexford znane jest najbardziej, to międzynarodowy festiwal operowy. W tym wydarzeniu udział powinien wziąć każdy miłośnik muzyki klasycznej.

Bilety autokarowe do Wexford

Na stronie www.euroautokar.pl czekają na Ciebie bilety do Wexford w najlepszych cenach. Zwiedź stare miasto Wikingów nie wydając kroci na podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta