Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wexford

Wexford to miasto położone w północnej Irlandii, tuż u ujścia rzeki Slaney do Morza Irlandzkiego. Niewiele osób wie, że historia tego niepozornego miasteczka ma wiele wspólnego z Wikingami – to właśnie oni założyli na tych terenach pierwszą osadę. Dowiedz się, jak szybko dojechać autokarem do Wexford i które z zakątków miasta zwiedzić!

Wexford zostało założone w IX wieku przez Wikingów – po przybyciu na nowo odkryty ląd, zdecydowali się na budowę osady portowej. Co ciekawe, Wikingowie przez wiele stuleci żyli z miejscową ludnością w pełnej zgodzie, tworząc nowy, specyficzny dialekt. Na początku XII wieku miasto zajęły angolo-normańskie wojska Roberta Fitzpatricka. Jak nietrudno się domyślić, ślady barwnej przeszłości w Wexford pozostały do dziś, przyciągając ciekawych turystów.

Jak dojechać autokarem do Wexford?

Długą podróż do Wexford możesz odbyć nie tylko samolotem, ale także autokarem. To propozycja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na biletach, a przy tym zwiedzić kawałek Europy.

Busem do Wexford z Polski najszybciej dostaniesz się przez Niemcy, Francję lub Brukselę i Wielką Brytanię. Dworzec autobusowy Wexford Bus Depot znajduje się przy Rosslare Road, blisko wybrzeża. Musisz dostać się na lotnisko? Najbliższy port lotniczy znajduje się w Kilkenny, 90 km dalej.

Przejazd do Wexford: co warto zobaczyć?

Wielowiekowe Wexford skrywa wiele niespodzianek. Tych atrakcji nie możesz przegapić!

  • Ruiny opactwa Selskar

Legenda mówi, że klasztor z XII wieku został założony przez kobietę, której mąż zginął podczas krucjaty w Jerozolimie. Po niesamowitej budowli pozostały jedynie ruiny.

  • Średniowieczna brama Westgate

Brama Westgate została wybudowana w średniowieczu – to jeden z najlepiej zachowanych, tak starych zabytków Wexford.

  • Wexford Festival Opera

To, z czego Wexford znane jest najbardziej, to międzynarodowy festiwal operowy. W tym wydarzeniu udział powinien wziąć każdy miłośnik muzyki klasycznej.

Bilety autokarowe do Wexford

Na stronie www.euroautokar.pl czekają na Ciebie bilety do Wexford w najlepszych cenach. Zwiedź stare miasto Wikingów nie wydając kroci na podróż!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta