Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Druskienniki

Druskienniki – jedno z najlepszych uzdrowisk klimatycznych w Europie

Druskienniki to miasto na Litwie, położone nad Niemnem. To również największe i najnowocześniejsze uzdrowisko tego kraju. Przejazd do Druskiennik mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi (m.in. firmy FlixBus i Sindbad). Podróż do miasta nie trwa długo, choć oczywiście czas jej trwania uzależniony jest od miejsca wyjazdu. Przykładowo: trasę Warszawa-Druskienniki autobus pokonuje w około 6 godzin, a trasę Białystok-Druskienniki w około 3,5 godziny. Dłużej jechać będziemy z Polski zachodniej i południowej (np. z Poznania podróż potrwa nieco ponad 14 godzin). Ile zapłacimy za bilet do Druskiennik? Zwykle od 50 do 120 zł, jednak od czasu do czasu przewoźnicy organizują atrakcyjne promocje. Jeśli na taką trafimy, za przejazd do Druskiennik zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Druskienniki – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Druskiennikach znajduje się przy ulicy Gardino g. 1 i oddalony jest o zaledwie pół kilometra od centrum miasta. W pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich. Stacja kolejowa w Druskiennikach została zlikwidowana (budynek wykorzystywany jest obecnie jako centrum turystyczne, plac natomiast jako kemping). Miasto nie ma również lotniska dla samolotów pasażerskich (znajdujący się w nim mały port lotniczy Druskieniki nie prowadzi regularnych operacji lotniczych). Najbliższe lotniska pasażerskie zlokalizowane są w Kownie (135 km) oraz w Wilnie (128 km).

Co warto zobaczyć w Druskiennikach?

Jak już zaznaczyliśmy, miasto znane jest przede wszystkim jako uzdrowisko, jednak kupując bilet autokarowy do Druskiennik warto nastawić się również na zwiedzanie. Naszą uwagę zwrócić powinny m.in. drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku (np. willa Omega i willa Imperial), łazienki zdrojowe z 1894 roku (najstarszy tego typu budynek na Litwie), wzniesiony w latach 1912-1931 Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Cerkiew Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” z roku 1865. W mieście znajdował się również dworek Józefa Piłsudskiego, jednak w 1964 roku został on wyburzony przez władze sowieckie.

Bilety autokarowe do Druskiennik

Szukasz przewoźników, w których ofercie znajduje się tani bilet autokarowy do Druskiennik? Nie trać czasu na przeglądanie internetowych witryn – wejdź na euroautokar.pl, gdzie wszystkie informacje będziesz miał w jednym miejscu. Nasza zaawansowana wyszukiwarka pokaże Ci dostępne w wybranym przez Ciebie terminie połączenia, a bilet kupisz online – bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy, a także na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na fantastyczną wycieczkę do Druskiennik!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta