Druskienniki

Sprawdź jak dojechać do Druskiennik autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Druskienniki – jedno z najlepszych uzdrowisk klimatycznych w Europie

Druskieniki to miasto na Litwie, położone nad Niemnem. To również największe i najnowocześniejsze uzdrowisko tego kraju. Przejazd do Druskiennik mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi (m.in. firmy FlixBus i Sindbad). Podróż do miasta nie trwa długo, choć oczywiście czas jej trwania uzależniony jest od miejsca wyjazdu. Przykładowo: trasę Warszawa-Druskienniki autobus pokonuje w około 6 godzin, a trasę Białystok-Druskienniki w około 3,5 godziny. Dłużej jechać będziemy z Polski zachodniej i południowej (np. z Poznania podróż potrwa nieco ponad 14 godzin). Ile zapłacimy za bilet do Druskiennik? Zwykle od 50 do 120 zł, jednak od czasu do czasu przewoźnicy organizują atrakcyjne promocje. Jeśli na taką trafimy, za przejazd do Druskiennik zapłacimy mniej. 

 

Główny dworzec autobusowy Druskienniki – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Druskiennikach znajduje się przy ulicy Gardino g. 1 i oddalony jest o zaledwie pół kilometra od centrum miasta. W pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich. Stacja kolejowa w Druskiennikach została zlikwidowana (budynek wykorzystywany jest obecnie jako centrum turystyczne, plac natomiast jako kemping). Miasto nie ma również lotniska dla samolotów pasażerskich (znajdujący się w nim mały port lotniczy Druskieniki nie prowadzi regularnych operacji lotniczych). Najbliższe lotniska pasażerskie zlokalizowane są w Kownie (135 km) oraz w Wilnie (128 km).

Co warto zobaczyć w Druskiennikach?

Jak już zaznaczyliśmy, miasto znane jest przede wszystkim jako uzdrowisko, jednak kupując bilet autokarowy do Druskiennik warto nastawić się również na zwiedzanie. Naszą uwagę zwrócić powinny m.in. drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku (np. willa Omega i willa Imperial), łazienki zdrojowe z 1894 roku (najstarszy tego typu budynek na Litwie), wzniesiony w latach 1912-1931 Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Cerkiew Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” z roku 1865. W mieście znajdował się również dworek Józefa Piłsudskiego, jednak w 1964 roku został on wyburzony przez władze sowieckie. 

 

Bilety autokarowe do Druskiennik

Szukasz przewoźników, w których ofercie znajduje się tani bilet autokarowy do Druskiennik? Nie trać czasu na przeglądanie internetowych witryn – wejdź na euroautokar.pl, gdzie wszystkie informacje będziesz miał w jednym miejscu. Nasza zaawansowana wyszukiwarka pokaże Ci dostępne w wybranym przez Ciebie terminie połączenia, a bilet kupisz online – bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy, a także na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na fantastyczną wycieczkę do Druskiennik!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta