703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kłajpeda

Sprawdź jak dojechać do Kłajpedy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Kłajpeda – największe miasto Małej Litwy

Kłajpeda (lit. Klaipėda) to miasto położone w zachodniej części Litwy, na wybrzeżu Bałtyku. Zamieszkuje je ponad 172 tys. osób. Bilet autokarowy do Kłajpedy mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Jak długo trwa podróż? Na ogół kilkanaście godzin – na przykład trasę Warszawa-Kłajpeda autobus pokonuje w niecałe 13 godzin, a trasę Kraków-Kłajpeda w niecałe 22 godziny. Cena biletu? Podobnie jak czas podróży, również ona uzależniona będzie od tego, z jakiego konkretnie miejsca wyruszamy. Na ogół za bilet autokarowy do Kłajpedy zapłacimy 150-250 zł. Oczywiście jeśli trafimy akurat na promocję, zapłacimy mniej. 

Główny dworzec autobusowy Kłajpeda – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Kłajpedzie mieści się przy ulicy Butkų Juzės gatvė 9 i oddalony jest od centrum miasta o około 2,5 kilometra. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich oraz postój taksówek. Do dworca kolejowego możemy dojść na piechotę – to tylko nieco ponad 200 metrów. Port lotniczy Kłajpeda zlokalizowany jest w odległości 7 kilometrów od miasta i obsługuje loty krajowe. Najbliższe lotnisko międzynarodowe to z kolei Port lotniczy Połąga, położony w odległości 32 km od Kłajpedy. To trzecie co do wielkości lotnisko na Litwie. Najłatwiej dostać się na nie taksówką – taka podróż potrwa około 30 minut. 

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Podczas nawet krótkiego pobytu w Kłajpedzie koniecznie trzeba się wybrać na Stare Miasto, którego centrum to Plac Teatralny. W mieście znajduje się też bardzo wiele pięknych i na ogół dobrze zachowanych starych domów. Przejazd autokarowy do Kłajpedy to również doskonała okazja do tego, by wybrać się do Muzeum Zegarów oraz Muzeum Małej Litwy. Miasto może też poszczycić się jednym z największych na wybrzeżu Morza Bałtyckiego portów. Na uwagę zasługują również Park Rzeźb oraz ulica Turgas (główna ulica handlowa miasta, z dużą ilością sklepów i restauracji). 

 

Bilety autokarowe do Kłajpedy

Chcesz szybko dowiedzieć się którzy z międzynarodowych przewoźników oferują przejazd autokarowy do Kłajpedy? Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z udostępnionej na stronie euroautokar.pl porównywarki połączeń autobusowych. Wpisz termin i miejsce, z którego wyruszasz, wybierz najlepszą z dostępnych opcji przejazdu i kup tani bilet do Kłajpedy online – bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach, o dowolnej porze dnia (lub nocy). Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To naprawdę proste – zarezerwuj swój bilet autokarowy do Kłajpedy już dziś!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta