703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kowno

Sprawdź jak dojechać do Kowna autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Kowno to miasto położone w środkowej części Litwy. To drugie pod względem liczby mieszkańców miasto tego kraju i jego największy ośrodek przemysłowy. Przejazd do Kowna ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników, a sama podróż jest nie tylko bardzo komfortowa, ale też trwa stosunkowo krótko. Trasę Warszawa-Kowno autobus pokonuje w nieco ponad 6 godzin, a trasę Kraków-Kowno w 12 godzin. Z Lublina do Kowna dojedziemy w niecałe 9 godzin, a z Białegostoku – w zaledwie 4,5 godziny. Ile trzeba zapłacić za bilet do Kowna? W większości przypadków cena oscylowała będzie wokół 80-120 zł, a jeśli trafimy na promocję, zapłacimy jeszcze mniej. 

Główny dworzec autobusowy Kowno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Kownie (obsługiwany m.in. przez przewoźnika FlixBus) mieści się przy ulicy Vytauto pr. 24 i oddalony jest od centrum miasta o około 3 kilometry. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Centralny dworzec kolejowy (Kauno geležinkelio stotis) zlokalizowany jest w odległości około 500 metrów od dworca autobusowego. Międzynarodowy port lotniczy Kowno (Kauno oro uostas) to drugie co do wielkości lotnisko kraju, oddalone o 15 km od centrum miasta. Możemy dostać się na nie autobusem linii 29 (w zależności od natężenia ruchu przejazd trwa zwykle od 30 do 45 minut).

Co warto zobaczyć w Kownie?

Kupując bilet do Kowna warto wiedzieć, że pierwsze wzmianki o zamku w tym mieście pochodzą już z roku 1361. Dzisiejsze Kowno to miasto, w którym żaden amator zabytków nie będzie się nudził. Warto zobaczyć m.in. gotycki Kościół św. Gertrudy z XV-XVI wieku, ruiny zamku w Kownie (XIV-XVI wiek), barokowy Kościół św. Krzyża z 1685 r. oraz Kościół ewangelicko-augsburski z 1683 r. Uwagę zwracają również przepiękny Ratusz z XVI wieku (nazywany często Białym Łabędziem), Dom Perkuna (kantor handlowy kupców gdańskich z XV/XVI wieku) i Dolinę Mickiewicza w obrębie Gaju Dębowego. Przejazd do Wilna to również wspaniała okazja do spróbowania lokalnej kuchni, którą oferuje w tym mieście wiele mniejszych i większych restauracji. 

 

Bilety autokarowe do Kowna

Chcesz szybko znaleźć i kupić online tani bilet autokarowy do Kowna? Jeśli tak, koniecznie wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy propozycję przejazdu, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Elektroniczny bilet otrzymasz na swój e-mail i na telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy autobusu. To wystarczy, by ruszyć w podróż do przepięknego Kowna!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta