Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kowno

Kowno to miasto położone w środkowej części Litwy. To drugie pod względem liczby mieszkańców miasto tego kraju i jego największy ośrodek przemysłowy. Przejazd do Kowna ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników, a sama podróż jest nie tylko bardzo komfortowa, ale też trwa stosunkowo krótko. Trasę Warszawa-Kowno autobus pokonuje w nieco ponad 6 godzin, a trasę Kraków-Kowno w 12 godzin. Z Lublina do Kowna dojedziemy w niecałe 9 godzin, a z Białegostoku – w zaledwie 4,5 godziny. Ile trzeba zapłacić za bilet do Kowna? W większości przypadków cena oscylowała będzie wokół 80-120 zł, a jeśli trafimy na promocję, zapłacimy jeszcze mniej.

Główny dworzec autobusowy Kowno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Kownie (obsługiwany m.in. przez przewoźnika FlixBus) mieści się przy ulicy Vytauto pr. 24 i oddalony jest od centrum miasta o około 3 kilometry. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Centralny dworzec kolejowy (Kauno geležinkelio stotis) zlokalizowany jest w odległości około 500 metrów od dworca autobusowego. Międzynarodowy port lotniczy Kowno (Kauno oro uostas) to drugie co do wielkości lotnisko kraju, oddalone o 15 km od centrum miasta. Możemy dostać się na nie autobusem linii 29 (w zależności od natężenia ruchu przejazd trwa zwykle od 30 do 45 minut).

Co warto zobaczyć w Kownie?

Kupując bilet do Kowna warto wiedzieć, że pierwsze wzmianki o zamku w tym mieście pochodzą już z roku 1361. Dzisiejsze Kowno to miasto, w którym żaden amator zabytków nie będzie się nudził. Warto zobaczyć m.in. gotycki Kościół św. Gertrudy z XV-XVI wieku, ruiny zamku w Kownie (XIV-XVI wiek), barokowy Kościół św. Krzyża z 1685 r. oraz Kościół ewangelicko-augsburski z 1683 r. Uwagę zwracają również przepiękny Ratusz z XVI wieku (nazywany często Białym Łabędziem), Dom Perkuna (kantor handlowy kupców gdańskich z XV/XVI wieku) i Dolinę Mickiewicza w obrębie Gaju Dębowego. Przejazd do Wilna to również wspaniała okazja do spróbowania lokalnej kuchni, którą oferuje w tym mieście wiele mniejszych i większych restauracji.

Bilety autokarowe do Kowna

Chcesz szybko znaleźć i kupić online tani bilet autokarowy do Kowna? Jeśli tak, koniecznie wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy propozycję przejazdu, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Elektroniczny bilet otrzymasz na swój e-mail i na telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy autobusu. To wystarczy, by ruszyć w podróż do przepięknego Kowna!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta