703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Połąga

Sprawdź jak dojechać do Połągi autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Połąga – największy i najpopularniejszy kurort na Litwie

Połąga (lit. Palanga) to miasto położone nad Bałtykiem, w zachodniej części Litwy. Liczba jego mieszkańców wynosi ponad 17 tys. Bilet autokarowy do Połągi znajdziemy w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników. Czas podróży uzależniony będzie od miasta, z którego wyjeżdżamy, jednak w uproszczeniu można przyjąć, że dojazd z Polski do Połągi potrwa około 12 godzin. Ile zapłacimy za bilet? Zwykle od 130 do 170 zł, jednak warto obserwować oferty, jako że przewoźnicy co jakiś czas organizują atrakcyjne promocje. Jeśli trafimy na jedną z nich, bus do Połągi będzie nas kosztował mniej. 

Główny dworzec autobusowy Połąga – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Połądze mieści się przy ulicy Kretingos g. 42 i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 1,5 kilometra. Tuż obok niego znajduje się dworzec kolejowy, a w pobliżu rozlokowane są przystanki autobusów miejskich. Międzynarodowy port lotniczy Połąga położony jest w odległości 7 km od miasta. To trzeci co do wielkości port lotniczy na Litwie. Jeśli chcemy się do niego dostać, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z taksówki – dojazd zajmie zaledwie 10 minut. Oczywiście na lotnisko kursują również autobusy (tego rodzaju połączenia obsługuje np. przewoźnik Toks). 

 

Co warto zobaczyć w Połądze?

Kupując bilet autokarowy do Połągi warto wiedzieć, że prawa miejskie uzyskała ona już w 1791 roku. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest znajdujące się w Połądze Muzeum Bursztynu (dawniej Pałac Tyszkiewiczów). W mieście warto wybrać się również na Molo Tyszkiewicza, obejrzeć piękną drewnianą willę, XIX-wieczną aptekę, a także Kościół Wniebowzięcia NMP, wzniesiony w latach 1897-1907. Bardzo interesującym obiektem turystycznym jest także Park Botaniczny. Przejazd do Połągi to również doskonała okazja do tego, by poczuć atmosferę tego miasta, odwiedzić jedną z kawiarni, a także spróbować lokalnych przysmaków w restauracji. 

 

Bilety autokarowe do Połągi

Tani bilet do Połągi? Najszybciej znajdziesz go dzięki zaawansowanej porównywarce połączeń, którą udostępniliśmy na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, przejrzyj oferty, które przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy, a następnie wybierz opcję dojazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Tani bilet autokarowy do Połągi kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okaż go kierowcy i ruszaj na wspaniałą wycieczkę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta