Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Połąga

Połąga – największy i najpopularniejszy kurort na Litwie

Połąga (lit. Palanga) to miasto położone nad Bałtykiem, w zachodniej części Litwy. Liczba jego mieszkańców wynosi ponad 17 tys. Bilet autokarowy do Połągi znajdziemy w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników. Czas podróży uzależniony będzie od miasta, z którego wyjeżdżamy, jednak w uproszczeniu można przyjąć, że dojazd z Polski do Połągi potrwa około 12 godzin. Ile zapłacimy za bilet? Zwykle od 130 do 170 zł, jednak warto obserwować oferty, jako że przewoźnicy co jakiś czas organizują atrakcyjne promocje. Jeśli trafimy na jedną z nich, bus do Połągi będzie nas kosztował mniej.

Główny dworzec autobusowy Połąga – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Połądze mieści się przy ulicy Kretingos g. 42 i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 1,5 kilometra. Tuż obok niego znajduje się dworzec kolejowy, a w pobliżu rozlokowane są przystanki autobusów miejskich. Międzynarodowy port lotniczy Połąga położony jest w odległości 7 km od miasta. To trzeci co do wielkości port lotniczy na Litwie. Jeśli chcemy się do niego dostać, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z taksówki – dojazd zajmie zaledwie 10 minut. Oczywiście na lotnisko kursują również autobusy (tego rodzaju połączenia obsługuje np. przewoźnik Toks).

Co warto zobaczyć w Połądze?

Kupując bilet autokarowy do Połągi warto wiedzieć, że prawa miejskie uzyskała ona już w 1791 roku. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest znajdujące się w Połądze Muzeum Bursztynu (dawniej Pałac Tyszkiewiczów). W mieście warto wybrać się również na Molo Tyszkiewicza, obejrzeć piękną drewnianą willę, XIX-wieczną aptekę, a także Kościół Wniebowzięcia NMP, wzniesiony w latach 1897-1907. Bardzo interesującym obiektem turystycznym jest także Park Botaniczny. Przejazd do Połągi to również doskonała okazja do tego, by poczuć atmosferę tego miasta, odwiedzić jedną z kawiarni, a także spróbować lokalnych przysmaków w restauracji.

Bilety autokarowe do Połągi

Tani bilet do Połągi? Najszybciej znajdziesz go dzięki zaawansowanej porównywarce połączeń, którą udostępniliśmy na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, przejrzyj oferty, które przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy, a następnie wybierz opcję dojazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Tani bilet autokarowy do Połągi kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okaż go kierowcy i ruszaj na wspaniałą wycieczkę!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta