703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wilno

Sprawdź jak dojechać do Wilna autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Wilno to stolica Litwy, a jednocześnie największe pod względem wielkości miasto w krajach bałtyckich. O tym, jak długo potrwa przejazd autokarem do Wilna decyduje kilka czynników, z których najistotniejszym (obok pogody czy natężenia ruchu) jest miejsce, z którego zaczynać będziemy naszą podróż. Trasę Suwałki-Wilno autokar pokona w nieco ponad 3 godziny, z Warszawy jechać będziemy około 8 godzin, z Gdańska natomiast – około 10 godzin. Jeśli w podróż do Wilna wybieramy się z miast Polski Południowej, musimy liczyć się oczywiście z nieco dłuższym czasem dotarcia. Wynika to głównie z tego, że przejazd często łączył się będzie z jedną przynajmniej przesiadką. Ile kosztuje bilet do Wilna? Ceny wahają się zwykle w przedziale 50-150 zł, ale jeśli trafimy na promocję, mogą być one niższe.

Bilety autokarowe do Wilna

Główny dworzec autobusowy Wilno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Wilnie mieści się przy ulicy Sodų gatvė 24A, około 3 km od centrum miasta. W odległości zaledwie 500 metrów od dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy. Z obu dworców realizowane są zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Międzynarodowy port lotniczy Wilno (lit. Tarptautinis Vilniaus oro uostas) położone jest 6 km na południe od centrum miasta. Możemy dostać się do niego autobusami linii 1,2 oraz 3 (ta ostatnia to linia ekspresowa). Czas podróży wynieść może od 10 minut linią nr 3, do około 25 minut liniami nr 1 i 2. Na lotnisko w Wilnie kursują również specjalne busy oraz taksówki.  

Co warto zobaczyć w Wilnie?

Liczące prawie 550 tys. mieszkańców Wilno to prawdziwy raj dla amatorów zabytków. W mieście znajdziemy zarówno budowle renesansowe (Zamek Dolny i Alumnat Papieski), jak i gotyckie (m.in. Baszta Giedymina, Kościół św. Mikołaja, Kościół św. Trójcy). Mało tego – Wilno pełne jest też zabytków z okresu baroku, takich jak chociażby Uniwersytet Wileński, Kościół Wizytek czy Pałac Radziwiłłów. W mieście warto zobaczyć też Ostrą Bramę, budynek Filharmonii, Cerkiew św. Michała Archanioła i Wzgórze Trzech Krzyży. A wszystko to jest i tak jedynie wierzchołkiem góry lodowej, bo stolica Litwy ma do zaoferowania o wiele więcej. Kupując bilet autokarowy do Wilna warto przygotować się również na wyjątkową atmosferę tego miasta oraz całą moc wrażeń kulinarnych (polecamy zwłaszcza dania kuchni litewskiej). 

Bilety autokarowe do Wilna

Przejazdy autokarowe do Wilna oferuje wielu międzynarodowych przewoźników, ale nie musisz osobno zapoznawać się z propozycjami każdego z nich. Zamiast tego skorzystaj z wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl i wybierz najkorzystniejszą opcję. Kup bilet do Wilna online o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu – otrzymasz go na swój telefon komórkowy i pocztę e-mail. Wygoda? Mało powiedziane!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta