Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wilno

Wilno to stolica Litwy, a jednocześnie największe pod względem wielkości miasto w krajach bałtyckich. O tym, jak długo potrwa przejazd autokarem do Wilna decyduje kilka czynników, z których najistotniejszym (obok pogody czy natężenia ruchu) jest miejsce, z którego zaczynać będziemy naszą podróż. Trasę Suwałki-Wilno autokar pokona w nieco ponad 3 godziny, z Warszawy jechać będziemy około 8 godzin, z Gdańska natomiast – około 10 godzin. Jeśli w podróż do Wilna wybieramy się z miast Polski Południowej, musimy liczyć się oczywiście z nieco dłuższym czasem dotarcia. Wynika to głównie z tego, że przejazd często łączył się będzie z jedną przynajmniej przesiadką. Ile kosztuje bilet do Wilna? Ceny wahają się zwykle w przedziale 50-150 zł, ale jeśli trafimy na promocję, mogą być one niższe.

Bilety autokarowe do Wilna

Główny dworzec autobusowy Wilno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Wilnie mieści się przy ulicy Sodų gatvė 24A, około 3 km od centrum miasta. W odległości zaledwie 500 metrów od dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy. Z obu dworców realizowane są zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Międzynarodowy port lotniczy Wilno (lit. Tarptautinis Vilniaus oro uostas) położone jest 6 km na południe od centrum miasta. Możemy dostać się do niego autobusami linii 1,2 oraz 3 (ta ostatnia to linia ekspresowa). Czas podróży wynieść może od 10 minut linią nr 3, do około 25 minut liniami nr 1 i 2. Na lotnisko w Wilnie kursują również specjalne busy oraz taksówki.

Co warto zobaczyć w Wilnie?

Liczące prawie 550 tys. mieszkańców Wilno to prawdziwy raj dla amatorów zabytków. W mieście znajdziemy zarówno budowle renesansowe (Zamek Dolny i Alumnat Papieski), jak i gotyckie (m.in. Baszta Giedymina, Kościół św. Mikołaja, Kościół św. Trójcy). Mało tego – Wilno pełne jest też zabytków z okresu baroku, takich jak chociażby Uniwersytet Wileński, Kościół Wizytek czy Pałac Radziwiłłów. W mieście warto zobaczyć też Ostrą Bramę, budynek Filharmonii, Cerkiew św. Michała Archanioła i Wzgórze Trzech Krzyży. A wszystko to jest i tak jedynie wierzchołkiem góry lodowej, bo stolica Litwy ma do zaoferowania o wiele więcej. Kupując bilet autokarowy do Wilna warto przygotować się również na wyjątkową atmosferę tego miasta oraz całą moc wrażeń kulinarnych (polecamy zwłaszcza dania kuchni litewskiej).

Bilety autokarowe do Wilna

Przejazdy autokarowe do Wilna oferuje wielu międzynarodowych przewoźników, ale nie musisz osobno zapoznawać się z propozycjami każdego z nich. Zamiast tego skorzystaj z wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl i wybierz najkorzystniejszą opcję. Kup bilet do Wilna online o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu – otrzymasz go na swój telefon komórkowy i pocztę e-mail. Wygoda? Mało powiedziane!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta