Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dudelange

Dudelange – malownicze miasto w dystrykcie Luksemburg

Dudelange to miasto w południowym Luksemburgu, w kantonie Esch-sur-Alzette. Leży przy granicy z Francją. Przejazd autokarowy do Dudelange mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Jak długo trwa taka podróż? Zależy to oczywiście od tego, skąd konkretnie będziemy wyjeżdżać. Na przykład trasę Warszawa-Dudelange autobus pokonuje w około 23 godziny, trasę Kraków-Dudelange w nieco ponad 22 godziny, a trasę Gdynia-Dudelange w nieco ponad 26 godzin. Ile kosztuje bilet? Cena oscyluje zwykle wokół 250-350 zł, jeśli jednak trafimy akurat na promocję, przejazd autokarowy do Dudelange może okazać się tańszy.

Główny dworzec autobusowy Dudelange – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

W Dudelange nie ma dworca autobusowego, jest natomiast na terenie miasta kilka przystanków autobusowych, m.in. Gare, Kiirch, Gemeng i Strutzbierg. Autobusami miejskimi możemy dostać się do każdej praktycznie części Dudelange, a więc również na dworzec (Dudelange-Burange, Gare). Do najbliższego lotniska (międzynarodowego portu lotniczego w Luksemburgu) jest stosunkowo blisko – około 23 km. Możemy dostać się tam taksówką, a także autobusem (linie 16 i 207). Przejazd autobusem zajmie nam zwykle około 1,5 godziny. Taksówką będzie szybciej, ale oczywiście też drożej.

Co warto zobaczyć w Dudelange?

Kupując bilet do Dudelange warto wiedzieć, że miasto to jest jednym z miast partnerskich Lęborka (w Dudelange znajduje się nawet ulica, której patronuje to polskie miasto). Dudelange będzie świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć nieco od wielkomiejskiego życia, a zamiast tego cieszyć się zielonymi dolinami, rabatami kwiatowymi i malowniczymi uliczkami, idealnymi do odbywania krótszych i dłuższych spacerów. Poza tym na obrzeżach miasta znajdują się dwa ogrody zoologiczne, a także ruiny zamku Dudelange. O tym ostatnim mówi się, że ziemia, na której został zbudowany, została przeklęta (zamek nie stał nawet 50 lat – został zniszczony podczas najazdu).

Bilety autokarowe do Dudelange

Na stronie euroautokar.pl znajdziesz zaawansowaną porównywarkę połączeń autobusowych, dzięki której szybko sprawdzisz, jakie propozycje na przejazd do Dudelange przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Wystarczy, że podasz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierzesz z przedstawionej listy opcję dojazdu, która najlepiej spełniać będzie Twoje oczekiwania. Tani bilet autokarowy do Dudelange kupisz online, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na adres e-mail. Wystarczy, że w dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy busa do Dudelange i możesz ruszać w swoją wymarzoną podróż!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta