703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dudelange

Sprawdź jak dojechać do Dudelange autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Dudelange – malownicze miasto w dystrykcie Luksemburg

Dudelange to miasto w południowym Luksemburgu, w kantonie Esch-sur-Alzette. Leży przy granicy z Francją. Przejazd autokarowy do Dudelange mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Jak długo trwa taka podróż? Zależy to oczywiście od tego, skąd konkretnie będziemy wyjeżdżać. Na przykład trasę Warszawa-Dudelange autobus pokonuje w około 23 godziny, trasę Kraków-Dudelange w nieco ponad 22 godziny, a trasę Gdynia-Dudelange w nieco ponad 26 godzin. Ile kosztuje bilet? Cena oscyluje zwykle wokół 250-350 zł, jeśli jednak trafimy akurat na promocję, przejazd autokarowy do Dudelange może okazać się tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Dudelange – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

W Dudelange nie ma dworca autobusowego, jest natomiast na terenie miasta kilka przystanków autobusowych, m.in. Gare, Kiirch, Gemeng i Strutzbierg. Autobusami miejskimi możemy dostać się do każdej praktycznie części Dudelange, a więc również na dworzec (Dudelange-Burange, Gare). Do najbliższego lotniska (międzynarodowego portu lotniczego w Luksemburgu) jest stosunkowo blisko – około 23 km. Możemy dostać się tam taksówką, a także autobusem (linie 16 i 207). Przejazd autobusem zajmie nam zwykle około 1,5 godziny. Taksówką będzie szybciej, ale oczywiście też drożej. 

 

Co warto zobaczyć w Dudelange?

Kupując bilet do Dudelange warto wiedzieć, że miasto to jest jednym z miast partnerskich Lęborka (w Dudelange znajduje się nawet ulica, której patronuje to polskie miasto). Dudelange będzie świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć nieco od wielkomiejskiego życia, a zamiast tego cieszyć się zielonymi dolinami, rabatami kwiatowymi i malowniczymi uliczkami, idealnymi do odbywania krótszych i dłuższych spacerów. Poza tym na obrzeżach miasta znajdują się dwa ogrody zoologiczne, a także ruiny zamku Dudelange. O tym ostatnim mówi się, że ziemia, na której został zbudowany, została przeklęta (zamek nie stał nawet 50 lat – został zniszczony podczas najazdu). 

 

Bilety autokarowe do Dudelange

Na stronie euroautokar.pl znajdziesz zaawansowaną porównywarkę połączeń autobusowych, dzięki której szybko sprawdzisz, jakie propozycje na przejazd do Dudelange przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Wystarczy, że podasz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierzesz z przedstawionej listy opcję dojazdu, która najlepiej spełniać będzie Twoje oczekiwania. Tani bilet autokarowy do Dudelange kupisz online, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na adres e-mail. Wystarczy, że w dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy busa do Dudelange i możesz ruszać w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta