703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Esch-sur-Alzette

Sprawdź jak dojechać do Brukseli autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Esch-sur-Alzette – klimatyczne miasto w dystrykcie Luksemburg

Esch-sur-Alzette to drugie co do wielkości miasto w Luksemburgu. Leży w jego południowo-zachodniej części, przy granicy francuskiej. Bilet autokarowy do Esch-sur-Alzette znajdziemy w ofercie wybranych przewoźników międzynarodowych. Jak długo trwa taka podróż? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Esch-sur-Alzette bus pokonuje w nieco ponad 22 godziny, trasę Gdynia-Esch-sur-Alzette w około 26 godzin, a trasę Kraków-Esch-sur-Alzette w około 21 godzin. Ile kosztuje bilet do Esch-sur-Alzette? Zależy z którego miasta wyjeżdżamy, jednak na ogół zapłacimy od 250 do 350 zł. Oczywiście nie dotyczy to promocji – jeśli na taką trafimy, nasz przejazd autokarowy do Esch-sur-Alzette będzie tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Esch-sur-Alzette – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy Esch-sur-Alzette, obsługiwany m.in. przez firmę FlixBus, mieści się przy ulicy 101 Rue de Luxembourg 4221. W jego pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich, łatwo złapiemy też taksówkę. W mieście jest także dworzec kolejowy (Gare Esch-Uelzecht). Najbliższym lotniskiem jest port lotniczy Luksemburg – odległość od Esch-sur-Alzette to zaledwie 27 kilometrów. Możemy dostać się tam oczywiście taksówką, ale to mało ekonomiczna opcja. Dużo lepszym wyborem będzie skorzystanie z autobusu miejskiego (linie 16 i 29). Czas przejazdu w tym środkiem transportu wyniesie na ogół nieco ponad godzinę. 

 

Co warto zobaczyć w Esch-sur-Alzette?

Esch-sur-Alzette to niewielka miejscowość – liczba mieszkańców wynosi około 28 tys. Może więc dziwić, że jest to drugie pod względem wielkości miasto Luksemburga, jednak i sam Luksemburg to państwo bardzo małe. W Esch-sur-Alzette warto zobaczyć Narodowe Muzeum Ruchu Oporu, świątynię Saint-Henri, bardzo duży park miejski oraz zbudowaną w 1621 roku Wieżę Berwart. Wiele osób, które kupują bilet do Esch-sur-Alzette nie wie, że w roku 2006 to właśnie tam kończył się drugi i zaczynał trzeci etap Tour de France, a na stadionie Stade de la Frontière gra jeden z najlepszych w Luksemburgu klubów piłkarskich – Jeunesse Esch.

 

Bilety autokarowe do Esch-sur-Alzette

Nie jesteś pewien, którzy z międzynarodowych przewoźników mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Esch-sur-Alzette? Nie trać czasu na długie i żmudne poszukiwania – już teraz skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, a z przedstawionej listy propozycji wybierz tę, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Tani bilet do Esch-sur-Alzette kupisz online, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Otrzymasz go na swoją komórkę i na pocztę e-mail. Wystarczy, że w dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta