703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Luksemburg (stolica)

Sprawdź jak dojechać do Luksemburga autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Luksemburg to gmina ze statusem miasta oraz stolica Wielkiego Księstwa Luksemburga, położona na południu tego kraju. Bilety autokarowe do miasta Luksemburg oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy i można śmiało powiedzieć, że z ich zakupem nie ma żadnego problemu. Tym bardziej, że busy do Luksemburga kursują z każdego większego miasta Polski. Jak długo trwa przejazd autokarowy do Luksemburga? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Luksemburg autobus pokonuje w około 23 godziny, trasę Kraków-Luksemburg w około 22 godziny, a trasę Gdańsk-Luksemburg w około 27 godzin. Cena biletu oscyluje zwykle w granicach 300-400 zł, warto jednak sprawdzać, czy któryś z przewoźników nie organizuje akurat promocji na przejazd do Luksemburga, bo wówczas bilet kupić możemy sporo taniej. 

Główny dworzec autobusowy Luksemburg – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Luksemburgu znajduje się przy ulicy 34 Place de la Gare i zlokalizowany jest w samym centrum miasta. Obsługują go tacy międzynarodowi przewoźnicy jak m.in. Flixbus, Infobus oraz Sindbad. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich. Autobusem możemy dostać się zarówno do dworca kolejowego, jak i do portu lotniczego Luksemburg, który znajduje się w odległości 6 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko dojechać można autobusem miejskim nr 16, który kursuje co 10-15 minut. Czas podróży wynosi około 20 minut.

Co warto zobaczyć w Luksemburgu?

Wiele osób, które kupiły bilet do Luksemburga nie wie, że na terenie tego miasta zabudowania istniały prawdopodobnie już w czasach cesarstwa rzymskiego. Amatorzy zabytków z pewnością nie będą się w Luksemburgu nudzić, bo naprawdę jest w nim co oglądać. Na uwagę zasługują przede wszystkim takie zabytki, jak Katedra Notre Dame w Luksemburgu z roku 1613, Klasztor Kapucynów z roku 1623, Most Nei Bréck z roku 1900 oraz Brama Trewirska ze średniowiecznymi murami i wieżami obronnymi. W Luksemburgu warto zobaczyć też wybudowany w stylu klasycystycznym Ratusz (1830 r.), dworzec kolejowy z 1907 roku, a także pozostałości Twierdzy Luksemburg (m.in. Fort Ober-Grunewald, Most zamkowy z 1735 r., Fort Lambert, Wieża Malakoff z 1861 r.). 

 

Bilety autokarowe do Luksemburga

Chcesz kupić tani bilet autokarowy do Luksemburga, ale szkoda Ci czasu na żmudne poszukiwania? Jeśli tak, po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz termin i miejsce wyjazdu i sprawdź, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd do Luksemburga. Wybierz najatrakcyjniejszą opcję i kup bilet online. Otrzymasz go na swoją komórkę i na adres poczty e-mail, okażesz kierowcy przed wejściem do autokaru i możesz już ruszać na cudowną wycieczkę do Luksemburga!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta