703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Petange

Sprawdź jak dojechać do Petange autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Petange – miasto, które warto odwiedzić

Petange to miasto w południowo-zachodniej części Luksemburga. Liczba jego mieszkańców to około 7 tys. osób. Bilet autokarowy do Petange oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Jak długo trwa podróż? To zależy oczywiście od miejsca, z którego w Polsce będziemy wyjeżdżać, jednak bus do Petange rzadko jechał będzie dłużej niż dobę. Jeśli wyruszymy z Gdańska, to faktycznie – podróż zabierze około 26 godzin, ale już z Warszawy niecałe 23 godziny, a z Krakowa około 22 godzin. Ile kosztuje bilet do Petange? Zwykle zapłacimy za niego od 250 do 350 zł. Oczywiście nie dotyczy to promocji – jeśli na nią trafimy, za przejazd zapłacimy jeszcze mniej. 

Główny dworzec autobusowy Petange – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

W Petange nie ma głównego dworca autobusowego, ale liczba przystanków (m.in. Cactus, Porte Lamadelaine, Kierfecht) jest na tyle duża, że bez problemu dostaniemy się do każdego zakątka tego niewielkiego miasta. W Petange jest natomiast stacja kolejowa (Gare Péiteng), z której co 30 minut kursują pociągi do Luksemburga – zarówno regionalne, jak i regioexpress. Najbliższym dla Petange lotniskiem jest to w Luksemburgu – odległość to około 25 kilometrów. Do portu lotniczego możemy dostać się taksówką lub autobusem (linia 29). Przejazd tym drugim środkiem transportu potrwa zwykle niecałe 1,5 godziny. 

 

Co warto zobaczyć w Petange?

Kupując bilet autokarowy do Petange warto wiedzieć, że osada Pétange wspomniana została już w roku 938 (wówczas pod nazwą „Perdgitten”). Mimo, że miasto nie jest duże, ma sporo do zaoferowania. Warto zobaczyć chociażby ruiny celtyckiego oppidum na wzgórzu (Titelberg) – największą w dawnych czasach osadę w Luksemburgu oraz przepiękny Ratusz. W mieście odbywa się również karnawał (Karneval Gemeng Péiteng), w którym udział biorą tysiące uczestników. Ciekawostką jest również fakt, że drużyna piłkarska CS Pétange to jeden z najstarszych istniejących luksemburskich klubów (powstał w 1910 roku). 

 

Bilety autokarowe do Petange

Chcesz zarezerwować bilet na przejazd autokarowy do Petange i zastanawiasz się, którzy z międzynarodowych przewoźników mają go w swojej ofercie? Szybko dowiesz się tego korzystając z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz propozycję dojazdu do Petange, która najbardziej Ci odpowiada. Bilet kupisz online i otrzymasz go na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że okażesz go kierowcy przed wejściem do autokaru i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Petange!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta