Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bergen

Planujesz podróż do Bergen? Również i tam w wygodny sposób dojedziesz autokarem. Autokary do Bergen zatrzymują się na głównym dworcu autobusowym Bergen Bustation. Zaraz obok znajduje się dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do innych miejscowości. Aby dojechać do portu lotniczego Bergen-Flesland, najlepiej wynająć taksówkę lub skorzystać z publicznego transportu – droga trwa zaledwie 20 minut.

Bergen to niesamowicie ciekawa miejscowość, której warto poświęcić uwagę. Zachwyceni z pobytu tutaj będą przede wszystkim miłośnicy norweskiej natury.

  • Busy do Bergen – dzielnica Bryggen Z pewnością każdy słyszał o słynnych, kolorowych, norweskich domkach. Znajdują się one właśnie w Bergen, a konkretnie w dzielnicy Bryggen, zwanej także starym miastem. Zabytkowe, barwne budowle kiedyś były domami handlowymi; dziś stanowią głównie sklepy z pamiątkami. Żaden turysta nie wyjeżdża z Bergen bez zdjęcia w kolorowej dzielnicy.

  • Muzeum KODE w Bergen – KODE to kompleks 4 muzeów sztuki i designu. Za wstęp do każdego z nich płaci się tylko raz. W Muzeach Kode znajdują się np. dzieła sztuki renesansowej, chińska porcelana, a także obrazy słynnego malarza, Edvarda Muncha.

  • Autokary do Bergen – Fiordy i wodospady Wreszcie coś, bez czego wizyta w Bergen nie może się obyć. Tutejsza natura zapiera dech w piersiach; podczas pobytu w Bergen możesz m. in. podziwiać Wodospad Skjervsfossen, Latefossen, czy też Lodowiec Folgefonna. Takich cudów natury na próżno szukać gdziekolwiek indziej.

  • Szczyt Urliken Ulriken – to najwyższy szczyt pasma De syv fjell, otaczającego Bergen. To miejsce, w których można spotkać pasjonatów paralotniarstwa, bądź po prostu napawać się pięknym widokiem na miasteczko.

Bilety autokarowe do Bergen

Chcesz zobaczyć piękno Bergen na własne oczy? Znajdź bilet autobusowy na stronie EuroAutokar.pl i wybierz się w niezapomnianą podróż. Oszczędzając na jej kosztach, będziesz mógł skoncentrować się na korzystaniu z atrakcji jednego z najbardziej „norweskich” miast.

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta