703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bergen

Sprawdź jak dojechać do Bergen autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Planujesz podróż do Bergen? Również i tam w wygodny sposób dojedziesz autokarem. Autokary do Bergen zatrzymują się na głównym dworcu autobusowym Bergen Bustation. Zaraz obok znajduje się dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do innych miejscowości. Aby dojechać do portu lotniczego Bergen-Flesland, najlepiej wynająć taksówkę lub skorzystać z publicznego transportu – droga trwa zaledwie 20 minut.

Bergen to niesamowicie ciekawa miejscowość, której warto poświęcić uwagę. Zachwyceni z pobytu tutaj będą przede wszystkim miłośnicy norweskiej natury.

 • Busy do Bergen: dzielnica Bryggen
  Z pewnością każdy słyszał o słynnych, kolorowych, norweskich domkach. Znajdują się one właśnie w Bergen, a konkretnie w dzielnicy Bryggen, zwanej także starym miastem. Zabytkowe, barwne budowle kiedyś były domami handlowymi; dziś stanowią głównie sklepy z pamiątkami. Żaden turysta nie wyjeżdża z Bergen bez zdjęcia w kolorowej dzielnicy.

 • Muzeum KODE w Bergen
  KODE to kompleks 4 muzeów sztuki i designu. Za wstęp do każdego z nich płaci się tylko raz. W Muzeach Kode znajdują się np. dzieła sztuki renesansowej, chińska porcelana, a także obrazy słynnego malarza, Edvarda Muncha.

 • Autokary do Bergen. Fiordy i wodospady
  Wreszcie coś, bez czego wizyta w Bergen nie może się obyć. Tutejsza natura zapiera dech w piersiach; podczas pobytu w Bergen możesz m. in. podziwiać
  Wodospad Skjervsfossen, Latefossen, czy też Lodowiec Folgefonna. Takich cudów natury na próżno szukać gdziekolwiek indziej.

 • Szczyt Urliken
  Ulriken to najwyższy szczyt pasma De syv fjell, otaczającego Bergen. To miejsce, w których można spotkać pasjonatów paralotniarstwa, bądź po prostu napawać się pięknym widokiem na miasteczko.

Bilety autokarowe do Bergen

Chcesz zobaczyć piękno Bergen na własne oczy? Znajdź bilet autobusowy na stronie EuroAutokar.pl i wybierz się w niezapomnianą podróż. Oszczędzając na jej kosztach, będziesz mógł skoncentrować się na korzystaniu z atrakcji jednego z najbardziej „norweskich” miast.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta