703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Moss

Sprawdź jak dojechać do Moss autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokary do Moss – portowego miasteczka

Moss to miasto portowe znajdujące się na południu Norwegii. Choć obecnie zamieszkuje je tylko 12 tysięcy ludzi, stale przyciąga nowych miłośników norweskiej przyrody – część miasta Moss mieści się na malowniczym fiordzie Oslofjord–Jeløya. Aby móc podziwiać piękny Moss, wystarczy wskoczyć w autokar z Polski – dowiedz się, jak zaplanować taką podróż!

Pierwsze wzmianki o mieście Moss pojawiły się w okresie renesansu. Miasto znane jest przede wszystkim z tego, że w 1814 roku podpisano tu Układ z Moss, ustanawiający unię Norwegii ze Szwecją. Dziś Moss znany jest przede wszystkim z przepięknych krajobrazów i dużej ilości fabryk.

Jak dojechać autokarem do Moss?

Autokary z Polski do Moss wyruszają z większości dużych, polskich miejscowości. W centrum miasteczka (przy Ibsens gate 4) znajduje się dworzec autobusowy, zaś zaledwie 800 metrów dalej – stacja kolejowa. W 2007 roku w Moss otworzono również port lotniczy Moss-Rygge. Jak widać, Moss to miasto korzystnie ulokowane komunikacyjnie – dalsze podróżowanie stąd po Norwegii nie będzie stanowiło problemu.

Przejazd do Moss – co zobaczyć w mieście?

Moss to typowe, industrialne miasteczko, które spodoba się miłośnikom zabytków przemysłu. Na uwagę zasługuje stary budynek administracji fabryki metalurgicznej, pochodzący z XIX wieku. W pobliżu miasteczka zlokalizowane są również fabryki odzieży górskiej, szkła oraz papieru. Trzeba wspomnieć, że właśnie z tego powodu do Moss wiele osób wybiera się w celach zarobkowych.

Niska zabudowa miasteczka Moss chwyci za serce pasjonatów norweskiej architektury. Niewysokie, kolorowe budowle nadają miastu bajeczny klimat. Warto przyjrzeć się zwłaszcza obiektom mieszczącym się na wybrzeżu.

W Moss świetnie poczują się miłośnicy norweskiej natury. Miasto leży na wyspie przynależącej do fiordu Oslofjord–Jeløya, cechującego się dużymi walorami przyrodniczymi.

Bilety autokarowe do Moss

Sprawdź połączenia do Moss na stronie www.euroautokar.pl i już dziś zaplanuj swoją podróż. Miłośnicy surowej, północnej przyrody oraz norweskiej architektury będą zachwyceni wycieczką do portowego miasteczka!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta