703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Białystok

Sprawdź jak dojechać autokarem do Białegostoku i co warto zobaczyć

Białystok to miasto leżące na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą, stolica województwa podlaskiego. Bilet do Białegostoku z łatwością nabędziemy u któregoś z krajowych przewoźników. Do miasta dostaniemy się nie tylko z innych miejsc w Polsce, ale także z wybranych miejscowości europejskich. Trasę Warszawa-Białystok autobus pokonuje w nieco ponad 2 godziny, a trasę Kraków-Białystok w około 14 godzin (w opcji z jedną przesiadką). Podróż z Gdańska zajmie niecałe 7 godzin, z Wrocławia – około 10, a z Lublina – około 7. Koszt biletu do Białegostoku uzależniony będzie oczywiście od miejsca wyjazdu, na ogół jednak cena wyniesie około 40-70 zł. 

Główny dworzec autobusowy Białystok – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec PKS Białystok mieści się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8 i obsługuje zarówno ruch lokalny, jak i dalekobieżny. Korzystają z niego m.in. tacy przewoźnicy jak Flixbus i Sindbad. Dworzec autobusowy znajduje się w odległości około 1,5 km od centrum miasta i niecałe 500 metrów od dworca kolejowego. Lotnisko Białystok-Krywlany oddalone jest od centrum o około 5 km, jednak nie obsługuje ruchu samolotów pasażerskich. Nic też nie wskazuje na to, by w najbliższych latach miało się to zmienić, choć plany rozbudowy lotniska pojawiły się dawno temu. 

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Kupując bilet autokarowy do Białegostoku warto zarezerwować sobie czas na obejrzenie znajdujących się w mieście zabytków. Są tam m.in. budynki gotyckie (piwnice pałacu Branickich w Białymstoku), renesansowe (Stary Kościół Farny – Rynek Kościuszki) i barokowe (m.in. Ratusz, Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego, Cerkiew św. Marii Magdaleny). Z obiektów XIX-wiecznych warto wymienić chociażby Dwór Weltera, Pałac Hasbacha i synagogę Piaskower, a także kamienice w centrum miasta (np. Cytrona i Moesa). Białystok to także atrakcyjne szlaki turystyczne, m.in. szlak esperanto i wielu kultur, szlak rodu Branickich i szlak białostockich świątyń. 

Bilety autokarowe do Białegostoku

Wejdź na stronę EuroAutokar.pl i skorzystaj z możliwości, jakie daje nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń autobusowych. Kup tani bilet do Białegostoku, wybierając najlepszą z opcji. Już dziś sprawdź, jakie promocje przygotowali dla Ciebie przewoźnicy. Przejazd autokarowy do Białegostoku to komfortowe i bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Bilet otrzymasz na swój e-mail i telefon komórkowy – wystarczy, że okażesz go kierowcy przy wejściu do pojazdu i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta