703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bydgoszcz

Sprawdź jak dojechać autokarem do Bydgoszczy i co warto zobaczyć

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego i jedno z największych miast w Polsce. Bilet na autokar do Bydgoszczy nabyć można u większości przewoźników, a z miasta z łatwością dostaniemy się nie tylko do innych miejsc w Polsce, ale też do wielu miast europejskich. Przejazd do Bydgoszczy z Warszawy trwa około 4 godzin, z Krakowa około 10 godzin, z Wrocławia nieco ponad 5 godzin, a z Gdańska niecałe 3 godziny. Za bilet autokarowy do Bydgoszczy zapłacimy średnio 40-60 zł, choć oczywiście będzie to uzależnione od miejsca wyjazdu. Przewoźnicy od czasu do czasu organizują również promocję i wówczas przejazd będzie kosztował nas odpowiednio mniej. 

Główny dworzec autobusowy Bydgoszcz – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 58, nieco ponad kilometr od centrum miasta. Obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Sindbad, Flixbus czy Eurores. W okolicy dworca znajdują się przystanki autobusów lokalnych – jednym z busów dojechać możemy do głównego dworca kolejowego (Bydgoszcz Główna), który mieści się przy ulicy Zygmunta Augusta 7. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz oddalony jest od centrum miasta o około 3 kilometry. Na lotnisko dostać możemy się zarówno pociągiem, jak i autobusem (autobus nr 80 kursuje codziennie na trasie Dworzec PKP – Port Lotniczy, a czas przejazdu wynosi około 15 minut).

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Wiele osób, które kupują bilet autokarowy do Bydgoszczy nie do końca wie, co właściwie warto w tym mieście zobaczyć. Bo Bydgoszcz to wcale nie tylko, przepiękne skądinąd, Stare Miasto i Wyspa Młyńska. W Bydgoszczy znajduje się również kilkanaście zabytkowych obiektów sakralnych (w tym cztery sanktuaria), m.in.  katedra św. św. Marcina i Mikołaja z 1466 r oraz kościół pobernardyński zbudowany w latach 1552–1557. Na terenie administracyjnym miasta zwiedzić można również dawne średniowieczne miasteczko Fordon, z własnym rynkiem staromiejskim i kilkoma zabytkami. Z wizyty w Bydgoszczy zadowoleni będą też miłośnicy militariów – w podbydgoskich lasach znajduje się wiele schronów i obiektów powojskowych, a także kilka kilometrów tuneli. 

Bilety autokarowe do Bydgoszczy

Chcesz szybko porównać oferty wielu różnych przewoźników i kupić bilet autokarowy do Bydgoszczy w atrakcyjnej cenie? Jeśli tak, koniecznie wejdź na stronę EuroAutokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące przejazdów do Bydgoszczy, więc korzystając z niego nie ominie Cię żadna promocja. Bilet kupisz online i otrzymasz w formie elektronicznej na swój e-mail i na telefon komórkowy. Pokaż go kierowcy przy wejściu do pojazdu i ruszaj na wspaniałą wycieczkę do Bydgoszczy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta