703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bytom

Sprawdź jak dojechać do Bytomia i co warto zobaczyć

Bytom – jedno z najstarszych miast historycznego Górnego Śląska

Bytom to miasto leżące w województwie śląskim. Liczy ponad 165 tysięcy mieszkańców. Przejazd autokarowy do Bytomia znajdziemy w ofercie większości przewoźników krajowych. Jak długo potrwa podróż? To oczywiście uzależnione będzie od tego, skąd konkretnie będziemy wyjeżdżać. Dla przykładu: trasę Warszawa-Bytom autobus pokonuje w około 4 godziny, trasę Kraków-Bytom w około godzinę, a trasę Szczecin-Bytom w około 13 godzin (opcja z jedną przesiadką). Ile kosztuje bilet do Bytomia? Na ogół zapłacimy za niego od kilkunastu do około stu złotych. Oczywiście jeśli trafimy na jedną z organizowanych przez przewoźników promocji, nasz przejazd autokarowy do Bytomia będzie kosztował nas odpowiednio mniej.

Główny dworzec autobusowy Bytom – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Bytomiu mieści się na placu Michała Wolskiego i obsługiwany jest m.in. przez firmy Sindbad oraz FlixBus. Przy tym samym placu znajduje się również główny dworzec kolejowy. W pobliżu rozlokowane są przystanki miejskich autobusów (a także postój taksówek). Najbliższym lotniskiem jest Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, do którego możemy dostać się specjalną linią autobusową AP1. Lotnisko to znajduje się w odległości około 25 kilometrów od Bytomia, a przejazd, w zależności od natężenia ruchu, potrwa na ogół od 40 do 50 minut. 

Co warto zobaczyć w Bytomiu?

Kupując bilet autokarowy do Bytomia warto wiedzieć, że w mieście tym zachowany został układ urbanistyczny średniowiecznego miasta (typowy dla innych miast europejskich tamtego okresu). Amatorzy zabytków z pewnością nie będą się w Bytomiu nudzić. Warto zobaczyć m.in. wczesnośredniowieczne grodzisko “Na Małgorzatce” z XI wieku, średniowieczny krzyż pokutny w Łagiewnikach, a także wzniesiony w XIII wieku Kościół św. Wojciecha. Inne ciekawe obiekty to chociażby założony w roku 1866 cmentarz żydowski, kamienice z XIX i XX wieku (np. te przy ulicy Józefa Jainty), wieża ciśnień z 1935 roku oraz remiza strażacka w Łagiewnikach z roku 1911. Przejazd do Bytomia to również doskonała okazja do tego, by wybrać się na romantyczny spacer do założonego w roku 1870 parku miejskiego. 

 

Bilety autokarowe do Bytomia

Do Bytomia można dojechać tanio lub… jeszcze taniej. Wejdź na stronę euroautokar.pl i szybko sprawdź, który z przewoźników oferuje najkorzystniejszą opcję dojazdu do tego miasta. Wpisz termin i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy tę propozycję, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Tani bilet do Bytomia kupisz online, bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. W dniu wyjazdu okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na swoją wymarzoną wycieczkę do Bytomia!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta