703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Częstochowa

Sprawdź jak dojechać autokarem do Częstochowy i co warto zobaczyć

Częstochowa to miasto w południowej Polsce. Choć znajduje się ono w granicach województwa śląskiego, etnicznie, historycznie i kulturowo związane jest z Małopolską. Bilet autokarowy do Częstochowy kupimy bez problemu u takich przewoźników, jak chociażby Flixbus, Sindbad czy PKS “Polonus”. Bus trasę Warszawa-Częstochowa pokonuje w niecałe 3 godziny, a trasę Kraków-Częstochowa w nieco ponad 2 godziny. Dłużej jechać będziemy z Gdańska i Białegostoku (około 7 godzin) oraz z Lublina (około 9 godzin). Cena biletu do Częstochowy uzależniona będzie od miejsca, z którego wyruszamy, jednak można przyjąć, że średnio zapłacimy za niego 30-60 zł. Mowa tutaj oczywiście o cenie standardowej – w promocji przejazd do Częstochowy będzie nas kosztował mniej. 

Główny dworzec autobusowy Częstochowa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Częstochowie znajduje się przy ulicy Stanisława Orzechowskiego 13 i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 1 kilometr. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusowe. Do centralnego dworca kolejowego możemy dojść na piechotę – to zaledwie 350 metrów, a więc kilka minut drogi. Powojskowe lotnisko Częstochowa-Rudniki, które znajduje się 16 km od centrum miasta, nie obsługuje niestety samolotów pasażerskich (obecnie stanowi ono mienie prywatne). 

Co warto zobaczyć w Częstochowie?

Większość osób, które kupują bilet autokarowy do Częstochowy wie doskonale, że to właśnie w tym mieście znajdują się bazylika jasnogórska i klasztor na Jasnej Górze. Miasto to ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Przy okazji pobytu warto chociażby przejść się Aleją Najświętszej Maryi Panny pełnej zabytkowych kamienic, a także ulicą Wieluńską z XVIII i XIX-wieczną zabudową. Klasycystyczny Ratusz i Stary Rynek również powinny znaleźć się w naszym planie zwiedzania. Podobnie jak Pałacyk Hantkego, Muzeum Haliny Poświatowskiej, Kościół św. Jakuba czy Cerkiew Częstochowskiej Ikony Matki Bożej.

Bilety autokarowe do Częstochowy

Wejdź na stronę EuroAutokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wybierz termin swojego wyjazdu i kup bilet autokarowy do Częstochowy w niskiej cenie. Zapłacisz za niego przez Internet i otrzymasz go na swój e-mail i na telefon komórkowy. Przed wejściem do autokaru okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać w drogę. Już dziś sprawdź, jakie promocje na przejazd do Częstochowy przygotowali dla Ciebie przewoźnicy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta