703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Gdańsk

Sprawdź jak dojechać do Gdańska autokarem i co zwiedzić

Gdańsk to miasto, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Ten czołowy element Trójmiasta ma sporo do zaoferowania – jeden dzień to zdecydowanie za mało, by zwiedzić wszystkie atrakcje Gdańska. Warto zaplanować dłuższy pobyt – zwłaszcza, że przejazdy autokarowe do Gdańska stają się coraz tańsze. Jak spędzić czas w tym pięknym mieście i zaplanować wygodną podróż?

Autobus do Gdańska

bilety autokarowe do Gdańska

Będąc w Gdańsku, każdy turysta powinien znaleźć czas na spacer po zachwycającej starówce. Główną atrakcją pozostaje ul. Długa, przy której mieści się mnóstwo starych kamieniczek i gotycko-renesansowy Ratusz. Wiele osób przybywa do miasta również po to, by odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności – nowoczesne muzeum, w którym odbywa się bardzo dużo ciekawych imprez kulturalno-historycznych. Ciekawostką jest, że to właśnie tutaj posiada swoje biuro Lech Wałęsa, pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. W nadmorskim mieście nie mogło zabraknąć również Muzeum Morskiego, dzielącego się na tematyczne filie.

Bilety autokarowe do Gdańska

Do Gdańska z niemal dowolnego polskiego miasta dostaniesz się autokarem. Tanie bilety kupisz na stronie EuroAutokar.pl. Przewozy autokarowe do Gdańska dowiozą Cię do dworca autobusowego mieszczącego się przy ul. 3 Maja 12.

Na jak długą podróż przygotować się, planując wypad busem do Gdańska z dużych miejscowości? Gdańsk-Warszawa – czas przejazdu z Warszawy do Gdańska to jedynie 3,5 godziny. Odjazdy są możliwe m.in. z dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Gdańsk-Kraków – chcesz jechać autokarem do Gdańska z Krakowa? Podróż będzie trwała około 6,5 godziny. Kurs rozpoczyna się na dworcu autobusowym przy ul. Bosackiej 18, w samym centrum miasta. Autokary Gdańsk-Wrocław – z dworca autobusowego we Wrocławiu, mieszczącego się w CH Wroclavia, dojedziesz do Gdańska w około 5 godzin.

Jak widać, nawet z daleko oddalonych części Polski, autokarem do Gdańska dostaniesz się naprawdę szybko. Już dziś zaplanuj podróż i kup tani bilet do Gdańska – najpiękniejszego miasta Trójmiasta.

Największe atrakcje Gdańska:
  • Muzeum Bursztynu
  • Dom Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich
  • Fontanna Neptuna w Gdańsku
  • Ratusz Głównego Miasta
  • Droga Królewska w Gdańsku (ulica Długa i Długi Targ)
  • Brama Żuraw w Gdańsku
  • Bazylika Mariacka w Gdańsku
  • Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte
  • Europejskie Centrum Solidarności
Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta