703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Gdynia

Sprawdź jak dojechać do Gdyni autokarem i co warto zobaczyć

Gdynia to miasto w północnej Polsce, które wchodzi w skład Trójmiasta i położone jest nad Morzem Bałtyckim. Bilet autokarowy do Gdyni kupimy u większości przewoźników krajowych. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju, a także z wybranymi miejscami Europy. Ile trwa podróż do Gdyni autobusem? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Gdynia autokar pokonuje zazwyczaj w 5-6 godzin, trasę Wrocław-Gdynia w nieco ponad 8 godzin, a trasę Białystok-Gdynia w około 12 godzin (opcja przejazdu z jedną przesiadką). Ze Szczecina podróż potrwa około 8 godzin (również w opcji z przesiadką). Cena biletu za przejazd autokarowy do Gdyni na ogół wyniesie od 30 do 60 zł, choć oczywiście będzie to uzależnione od miejsca, z którego wyruszamy. Od czasu do czasu (zwłaszcza w sezonie letnim) możemy też trafić na promocję i za bilet do Gdyni zapłacimy wtedy mniej.  

Główny dworzec autobusowy Gdynia – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Gdyni znajduje się przy ulicy Plac Konstytucji 1 i oddalony jest od centrum miasta o niecały kilometr. Dworzec obsługiwany jest przez takich przewoźników jak Flixbus, PKS “Polonus”, Eurolines i Sindbad. Bardzo blisko, bo niecałe 100 metrów od dworca autobusowego, zlokalizowany jest dworzec kolejowy Gdynia Główna. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oddalony jest od centrum miasta o około 25 kilometrów. Na lotnisko najłatwiej dostać się z Gdyni pociągiem (kursuje co 60 minut) lub jednym z dedykowanych minibusów. 

Co warto zobaczyć w Gdyni?

Gdynia to stosunkowo młode miasto, dlatego większość znajdujących się w nim zabytków pochodzi z dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to rozwijały się zarówno nowo wybudowane miasto, jak i port. Kupując bilet do Gdyni warto mieć na uwadze, że większość zabytków zlokalizowana jest w centralnych dzielnicach miasta. Na uwagę zasługują m.in. Kamienna Góra (pensjonaty i wille) oraz Śródmieście (budynki portowe, kościoły, kamienice). Warto obejrzeć Dworzec Morski (1932-1934), Kościół parafialny pw. NMP Królowej Polski, Miejskie Hale Targowe, a także dworek ze stajnią z roku 1931. Ciekawym obiektem jest również Domek Abrahama przy ulicy Starowiejskiej 30 – to zabytkowy dom i jednocześnie jeden z najstarszych zachowanych w mieście zabytków. 

Bilety autokarowe do Gdyni

Kup bilet autokarowy do Gdyni bez wychodzenia z domu – wejdź na stronę EuroAutokar.pl, wpisz miejsce i termin swojego wyjazdu, a nasza wyszukiwarka połączeń znajdzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjne oferty na przejazd autokarowy do Gdyni. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada, zapłać online, a bilet w formie elektronicznej wysłany zostanie na Twoją pocztę e-mail i na Twój telefon komórkowy. Okaż go kierowcy przy wejściu do pojazdu i ruszaj na wycieczkę do Gdyni!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta