703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Gliwice

Sprawdź jak dojechać do Gliwic i co warto zobaczyć

Gliwice – urokliwe miasto na Wyżynie Śląskiej

Gliwice to miasto położone w południowej części Polski, na Górnym Śląsku. Do Polski przyłączone zostało w roku 1945. Bilet autokarowy do Gliwic znajduje się w ofercie większości firm przewozowych. Czas podróży uzależniony jest oczywiście od miejsca wyjazdu. Dla przykładu: trasę Warszawa-Gliwice autobus pokonuje w około 8 godzin, trasę Wrocław-Gliwice w niecałe 2 godziny, a trasę Gdańsk-Gliwice w około 10 godzin. Cena biletu to na ogół od kilkunastu do około 70 złotych. Nie dotyczy to oczywiście promocji – jeśli trafimy na jedną z nich, nasz przejazd do Gliwic może okazać się sporo tańszy, warto zatem uważnie obserwować oferty przewoźników.

Główny dworzec autobusowy Gliwice – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Gliwicach mieści się przy ulicy Pionierów 8 i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak FlixBus czy Sindbad. Dworzec kolejowy znajduje się przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 12. W pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich oraz postój taksówek. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, który położony jest w odległości około 50 kilometrów od Gliwic. Na lotnisko kursuje specjalna linia autobusowa AP1. Z uwagi na dużą odległość nie polecamy raczej korzystania z taksówki. 

Co warto zobaczyć w Gliwicach?

Kupując bilet autokarowy do Gliwic warto nastawić się na zwiedzanie, jako że w mieście znajduje się wiele pięknych i ciekawych zabytków. Warto zobaczyć chociażby Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła (wzniesioną w latach 1896-1900), klasycystyczny Kościół ormiański Trójcy Świętej z pierwszej połowy XIX wieku, XIV-wieczny Zamek Piastowski i Ratusz z przełomu XVIII i XIX wieku. Na uwagę zasługują także ruiny Teatru Miejskiego z roku 1890, przedwojenne budynki mieszkalne przy ulicy Tarnogórskiej, a także kamienice na Starym Mieście (m.in. przy ulicach Bankowej i Bednarskiej). Przejazd do Gliwic to również wspaniała okazja do tego, by zobaczyć słynne fontanny, m.in. fontannę z Neptunem i fontannę z trzema faunami. 

 

Bilety autokarowe do Gliwic

Nie trać czasu na szukanie przewoźników, którzy oferują tani przejazd autokarowy do Gliwic. Zamiast tego skorzystaj z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń na stronie euroautokar.pl, gdzie wszystkie opcje dojazdu masz w jednym miejscu. Korzystając z naszego narzędzia nie ominie Cię żadna promocja! Bilet do Gliwic kupisz online o dowolnej porze i otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu pokaż go kierowcy i ruszaj na swoją wymarzoną wycieczkę – to naprawdę proste!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta