703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Katowice

Sprawdź jak dojechać autokarem Katowic i co warto zobaczyć

Katowice to największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej. Bilety autokarowe do Katowic bez problemu nabędziemy u większości krajowych przewoźników. Za bilet na trasie Warszawa-Katowice zapłacimy około 40-50 zł. Jeśli wyruszać będziemy z Polski południowej, np. z Gdańska, zapłacimy około 100 zł. Mniej natomiast wydamy na bilet do Katowic wyjeżdżając z Wrocławia (około 30 zł) czy z Krakowa (około 20 zł). Są to oczywiście ceny standardowe – jeśli któryś z przewoźników zorganizuje akurat promocję, będą one jeszcze niższe. 

Główny dworzec autobusowy Katowice – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Katowicach znajduje się przy ulicy Piotra Skargi 1 i obsługuje zarówno połączenia wojewódzkie, jak i międzynarodowe (m.in. do Lwowa, Berlina, Pragi czy Wiednia). Dworzec kolejowy położony jest w odległości 1,4 km od dworca autobusowego i można dostać się do niego busem lub taksówką. Do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach dojechać możemy autobusami komunikacji publicznej lub firm prywatnych. Z uwagi na fakt, że lotnisko to oddalone jest od centrum Katowic o 45 km nie polecamy raczej dojazdu taksówką (byłoby to dość kosztowne rozwiązanie). 

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Wsiadając w bus do Katowic część osób zastanawia się, co warto odwiedzić w tym mieście. Oto kilka podpowiedzi: w Katowicach znajduje się kilkadziesiąt budowli mieszkalnych z XIX i początku XX wieku (m.in. osiedle Nikiszowiec), a najstarszą budowlą jest drewniany kościółek św. Michała Archanioła (XVI w.). Warte uwagi są także pałace, chociażby Pałac Goldsteinów i Pałac w Załężu. Koniecznie odwiedzić trzeba również Muzeum Śląskie, Katedrę Chrystusa Króla i Kościół Pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nie zapomnijmy również o słynnym Spodku i przynajmniej raz przespacerujmy się urokliwą ulicą Mariacką. Jeśli starczy nam czasu, odwiedźmy też znajdujące się na terenie miasta rezerwaty przyrody – Las Murckowski i Ochojec. 

 

Bilety autokarowe do Katowic

Tani bilet autokarowy do Katowic? Oczywiście – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl i porównać dostępne oferty na przejazdy autokarowe do tego wyjątkowego miasta. Udostępnione przez nas narzędzie poinformuje Cię o najnowszych promocjach, a bilet do Katowic kupisz przez Internet – bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach. Nie czekaj – już dziś wybierz propozycję przejazdu, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i ruszaj w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta