703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kielce

Sprawdź jak dojechać autokarem do Kielc i co warto zobaczyć

Kielce to miasto w Górach Świętokrzyskich i stolica województwa świętokrzyskiego. Stanowi regionalne centrum naukowe, gospodarcze i kulturalne, a także wystawienniczo-targowe. Do Kielc dojeżdżają busy z całej Polski i z wielu miast europejskich. Trasę Warszawa-Kielce autobus pokonuje w około 2,5 godziny, trasę Gdańsk-Kielce w około 10 godzin, a trasę Kraków-Kielce – w około 2 godziny. Jeśli bilet do Kielc kupimy w Białymstoku, musimy przygotować się na podróż trwającą około 8 godzin, za to z Lublina do stolicy województwa świętokrzyskiego dojedziemy dużo szybciej – w nieco ponad 3 godziny. Ile kosztuje przejazd autokarowy do Kielc? Cena biletu wyniesie na ogół od 30 do 70 złotych (jeśli trafimy na promocję, będzie oczywiście nieco niższa). 

Główny dworzec autobusowy Kielce – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec w Kielcach ma charakterystyczny kształt rotundy i mieści się przy ulicy Czarnowskiej 12. Znajduje się w odległości zaledwie 1 km od centrum miasta i niecałe 0,5 km od dworca kolejowego. Dworzec autobusowy obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus i PKS “Polonus” i z łatwością dostaniemy się z niego zarówno do innych miast w Polsce, jak i w Europie. Niestety w Kielcach nie ma lotniska pasażerskiego (pod koniec roku 2018 władze miasta podjęły decyzję o zaniechaniu takiej inwestycji). 

Co warto zobaczyć w Kielcach?

Wspomniany wcześniej dworzec autobusowy w Kielcach wpisany został na listę zabytków, ale nie jest bynajmniej jedynym obiektem, które w mieście warto zobaczyć. Przeciwnie – kupując bilet do Kielc możemy być pewni, że w stolicy województwa świętokrzyskiego ani przez moment nie będziemy się nudzić. Na uwagę zasługują chociażby przepiękne kościoły – na przykład Kościół św. Wojciecha czy Kościół Trójcy Świętej. Duże wrażenie zrobi na nas również Rynek, którego zabudowa pochodzi przede wszystkim z XVIII i XIX wieku. Warto odwiedzić też wybudowaną w 1902 roku synagogę, a także cmentarz żydowski. A jeśli ktoś ma w sobie duszę romantyka, powinien wybrać się do Pałacyku Zielińskiego, przejść się ulicą Sienkiewicza oraz alejami parku miejskiego im. Stanisława Staszica.

Bilety autokarowe do Kielc

Do miasta warto wybrać się o każdej porze roku. Tym bardziej, że bilet autokarowy do Kielc nabędziesz bez problemu u wielu różnych przewoźników. Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na porównywanie ofert, koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl. Wpisz datę swojego wyjazdu i dowiedz się, jakie propozycje na przejazd do Kielc przygotowały dla Ciebie firmy autokarowe. Wybierz najlepszą ofertę, kup bilet online i ruszaj w swoją wymarzoną podróż choćby jeszcze dziś!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta