703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kołobrzeg

Sprawdź jak dojechać autokarem do Kołobrzegu i co warto zobaczyć

Kołobrzeg to jedna z najbardziej znanych, polskich nadmorskich miejscowości. Nie można się tu nudzić – zwłaszcza latem miasto tętni życiem, za które odpowiadają przede wszystkim tłumy turystów. Coraz więcej osób decyduje się na zakup biletu autokarowego do Kołobrzegu, by cieszyć się wygodniejszą podróżą. Jak zaplanować podróż? I co warto tu zobaczyć?

Przewozy autokarowe do Kołobrzegu

Planując wakacje w pięknym Kołobrzegu, wiele osób rezygnuje z podróży samochodem lub pociągiem na rzecz przewozów autokarowych. To często tańsza, wygodniejsza alternatywa, zwłaszcza dla ludzi młodych. Dzięki stronom takim, jak www.euroautokar.pl, bilety do Kołobrzegu można kupić szybko, a co najważniejsze – w atrakcyjnych cenach.

Busy do Kołobrzegu dowożą turystów do dworca autobusowego przy alei Kolejowej 3. Jak się okazuje, podróż autokarem do Kołobrzegu może być bardzo wygodna i szybka. Oto, jak czas przejazdu przedstawia się w przypadku kilku dużych, polskich miast:

 • Autokary Kołobrzeg-Warszawa
  Z dworca w Warszawie Zachodniej do Kołobrzegu autokarem dojedziesz w 6 godzin. Dla porównania, tę samą trasę pociągiem pokonasz w około… 9-12 godzin!

 • Przewozy autokarowe Kołobrzeg-Wrocław
  Dzięki możliwości przejazdu autostradą, autokary do Kołobrzegu z Wrocławia dowiozą Cię w mniej niż 5 godzin. Odjazdy odbywają się z dworca w CH Wroclavia.

 • Autokary do Kołobrzegu z Łodzi
  Z dworca autobusowego Łódź Kaliska do Kołobrzegu dojedziesz w około 6 godzin – podobnie, jak z Warszawy.

Atrakcje w Kołobrzegu

Co warto zobaczyć, spędzając urlop w Kołobrzegu? Oto jedne z najsłynniejszych, kołobrzeskich atrakcji.

 • Molo w Kołobrzegu
  To największa duma miasta Kołobrzeg. Molo liczy sobie 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Na jego końcu znajduje się przystań statków wycieczkowych.

 • Latarnia morska w Kołobrzegu
  Jej historia sięga XVII wieku. Została zburzona podczas II wojny światowej, jednak szybko ją odbudowano. Obecnie wieża latarni ma 26 metrów wysokości – to znakomity punkt widokowy.

 • Plaża w Kołobrzegu
  Nie można zapomnieć również o czystej, kołobrzeskiej plaży, idealnej do relaksu czy uprawiania sportu.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta