703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kraków

Sprawdź jak dojechać autokarem do Krakowa i co warto zobaczyć

Kraków to jedno z tych miast Polski, które są doskonale skomunikowane zarówno z innymi miastami w kraju, jak i w Europie. Do tych pierwszych łatwo dotrzeć, kupując bilet na autokar do Krakowa. Taka podróż jest nie tylko bardzo komfortowa, ale również niedroga. Do bliższych miejsc zapłacimy za przejazd z Krakowa przysłowiowe grosze. Do Katowic dostaniemy się za kilkanaście złotych. Z kolei przejazd autokarem na trasie Kraków-Warszawa to wydatek rzędu 60-70 zł, a Kraków-Gdynia – około 120 zł. Oczywiście są to ceny standardowe, a trzeba pamiętać, że przewoźnicy często organizują atrakcyjne promocje – zarówno na przejazdy po Polsce, jak i do innych krajów Europy.

Główny dworzec autobusowy Kraków – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec Autobusowy MDA znajduje się w samym centrum Krakowa, przy ulicy Bosackiej 18. Do Rynku Głównego dojdziemy z niego pieszo w mniej więcej kwadrans. W bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Autobusowego MDA znajduje się stacja kolejowa PKP Kraków Główny, a także przystanki komunikacji miejskiej. Do Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach dostaniemy się liniami 292 i 208 w dzień i linią 902 w nocy (podróż Warszawy – nieco ponad 4 h. Dworzec Autobusowy MDA obsługiwany jest również przez przewoźników oferujących przewozy międzynarodowe (np. Flixbus), m.in. na Ukrainę i Białoruś, do Niemiec czy do Austrii.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Niemal każda osoba kupująca bilet do Krakowa wie, że koniecznie zobaczyć trzeba tam Rynek Główny i Zamek Królewski na Wawelu. Jednak na tym atrakcje, jakie oferuje to miasto, bynajmniej się kończą. Kraków to także Sukiennice i Kościół Mariacki. To Kolegiata Św. Anny, Kazimierz i Kopiec Kościuszki. To także Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W mieście tym działa również wspaniała Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, a każdego roku odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej. Osoby, które poszukują doznań kulinarnych również nie będą zawiedzione, jako że w Krakowie działa całe mnóstwo lokali gastronomicznych (na samym Rynku Głównym jest ich ponad 50).

Bilety autokarowe do Krakowa

zajmie około 40 minut). Z dworca możemy wybrać się również do innych polskich miast – np. trasę Kraków-Zakopane pokonamy w około 2 h, podróż do Katowic potrwa około 1 h, a do

Jak znaleźć tanie bilety do Krakowa, a także połączenia autokarowe z Krakowa do innych miast w Polsce i w Europie? Można oczywiście odwiedzić witryny internetowe każdego z przewoźników, jednak byłoby to bardzo czasochłonne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki połączeń autokarowych na stronie EuroAutokar.pl. Wystarczy wybrać termin i miejsce docelowe, a zaawansowane narzędzie przedstawi nam oferty co najmniej kilku różnych przewoźników, z których wybierzemy tę najkorzystniejszą. Bilet kupimy online, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia lub nocy.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta