703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Łódź

Sprawdź jak dojechać autokarem do Łodzi i co warto zobaczyć

Łódź to miasto leżące w środkowej Polsce, które jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi miastami w kraju, a także w Europie. Bilety do Łodzi bez problemu dostaniemy u krajowych przewoźników. Trasę Warszawa-Łódź autokar pokonuje w niecałe dwie godziny, a za przejazd zapłacimy tylko kilkanaście złotych. Jeśli chodzi o inne miejscowości, tu czas podróży do Łodzi może być bardzo różny. Przykładowo: kupując bilet do Łodzi we Wrocławiu jechać będziemy około 3 godzin, wsiadając w Gdańsku – około 5 godzin, a jadąc z Krakowa – około 4 godzin. Czas przejazdów jest oczywiście przybliżony – sporo zależy tu chociażby od warunków pogodowych czy natężenia ruchu na trasie. 

Główny dworzec autobusowy Łódź – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy Łódź Kaliska mieści się przy ulicy Karolewskiej 55 i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Sindbad, Flixbus czy Infobus. Z dworca realizowane są zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Tuż obok dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy. Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta zlokalizowany jest w odległości 6 km od centrum miasta. Z dworca autobusowego na lotnisko dojechać możemy autobusami 65A i 65B. Przejazd trwa 15-20 minut, w zależności od natężenia ruchu. 

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Kupując bilet autokarowy do Łodzi wiele osób myśli przede wszystkim o spacerze zabytkową ulicą Piotrkowską, jednak nie jest to jedyna atrakcja, jaką ma do zaoferowania to wyjątkowe miasto. Warto odwiedzić chociażby Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Pałac Herbsta oraz Muzeum Miasta Łodzi. Na uwagę zasługują również Ogród Botaniczny i Planetarium EC1, znajdujące się tuż obok Dworca Łódź Fabryczna. Z kolei przy Stacji Redegast zlokalizowany jest Park Ocalałych – miejsce związane z łódzkim gettem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Łódź to miasto pełne zieleni, więc gdy już się w nim znajdziemy, warto wybrać się na wędrówkę po jednym z parków i/lub odwiedzić Las Łagiewnicki. 

Bilety autokarowe do Łodzi

Wejdź na stronę EuroAutokar.pl i kup tani bilet do Łodzi, korzystając z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz datę wyjazdu i dowiedz się, jakie oferty przygotowali dla Ciebie przewoźnicy. Wybierz z listy opcję, która najbardziej Ci pasuje i kup bilet przez Internet – o dowolnej porze i bez kolejek. Otrzymasz go na swój e-mail i telefon komórkowy, a następnie pokażesz kierowcy przy wejściu do pojazdu. To naprawdę proste i bardzo wygodne!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta