703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Olsztyn

Sprawdź jak dojechać autokarem do Olsztyna i co warto zobaczyć

Olsztyn to miasto na prawach powiatu i jednocześnie stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Z Olsztyna z łatwością dostaniemy się autokarem nie tylko do innych polskich miast, ale też do miast europejskich. Jeśli z kolei chcemy kupić bilet autobusowy do Olsztyna, również nie będzie z tym żadnego problemu. Jak długo trwać będzie podróż? Oczywiście zależy to od miejsca naszego wyjazdu. Trasę Warszawa-Olsztyn autokar pokonuje w nieco ponad 3 godziny. Z Krakowa do Olsztyna dojedziemy w około 9 godzin, z Gdańska w niecałe 3 godziny, a z Lublina podróż potrwa około 8 godzin. W zależności od miejsca wyjazdu bilet autokarowy do Olsztyna kosztował będzie od kilkunastu do około stu złotych. 

Główny dworzec autobusowy Olsztyn – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Olsztynie mieści się przy ulicy Plac Konstytucji 3 Maja 2A. Do centrum miasta, które oddalone jest od dworca o około 4,5 km możemy dostać się jednym z autobusów miejskich. Nieco ponad 100 metrów od dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy. Port lotniczy Olsztyn-Mazury zlokalizowany jest w Szymanach, w odległości 56 km od centrum Olsztyna. Na lotnisko możemy dostać się m.in. autobusem “PKS Polonus”, który kursuje w tym kierunku kilka razy dziennie. 

Co warto zobaczyć w Olsztynie?

Jeśli właśnie kupiliśmy bilet autokarowy do Olsztyna, ale nie bardzo wiemy, co warto w tym mieście zobaczyć, oto kilka podpowiedzi. Na uwagę zasługują przede wszystkim zabytki, a wśród nich m.in. Wysoka Brama, Zamek Kapituły Warmińskiej i Muzeum Warmii i Mazur. W Olsztynie znajdują się również Plaża Miejska, Jezioro Wulpińskie oraz Warmiński Zwierzyniec. Warto wybrać się też na spacer do Parku Centralnego, odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne, a także Olsztyńskie Planetarium. W Olsztynie koniecznie odwiedzić trzeba też jedną z restauracji, które serwują potrawy regionalne (w mieście jest ich naprawdę sporo) i przynajmniej raz przejść się Rynkiem, który robi wrażenie nie tylko za dnia, ale również po zmroku. 

 

Bilety autokarowe do Olsztyna

Już dziś wejdź na stronę EuroAutokar.pl i skorzystaj z możliwości, jakie daje nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych. Wybierz datę wyjazdu i miejsce, z którego wyruszasz, a otrzymasz propozycje przejazdu do Olsztyna od kilku różnych przewoźników. Z łatwością zdecydujesz się na najkorzystniejszą z opcji i kupisz bilet do Olsztyna przez Internet (otrzymasz go w formie elektronicznej – na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy). Nie czekaj – wybierz się w podróż choćby i dziś!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta