703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Opole

Sprawdź jak dojechać autokarem do Opola i co warto zobaczyć

Opole to miasto w południowo-zachodniej Polsce, położone na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, a także z wybranymi miejscami poza jego granicami. Bilety do Opola ma w swojej ofercie większość krajowych przewoźników. Przejazd autokarowy do Opola ze stolicy Polski trwa 7-8 godzin, z Krakowa 2-3 godziny, z Lublina około 10 godzin, a z Gdańska 10-12 godzin (zwykle jest to podróż z przesiadką). Bilet do Opola zwykle kosztował będzie około 40-60 zł, choć oczywiście będzie to uzależnione od miejsca, z którego wyruszamy. Przewoźnicy od czasu do czasu organizują zresztą atrakcyjne promocje i wówczas za przejazd do Opola zapłacimy kwotę nieco niższą. 

Główny dworzec autobusowy Opole – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Opolu znajduje się przy ulicy Pierwszego Maja 4, niecały kilometr od ścisłego centrum miasta i tuż obok dworca kolejowego. Obsługiwany jest przez autokary takich przewoźników, jak chociażby Sindbad, Busfor i Flixbus. Tuż obok dworca znajdują się przystanki autobusowe. W Opolu nie ma niestety lotniska obsługującego loty pasażerskie, jednak stosunkowo szybko można dostać się autokarem do Portu lotniczego Wrocław-Strachowice. Taka podróż zajmie około 1,5 godziny, a jeśli zdecydujemy się na dojazd PKP Intercity – niecałą godzinę.

Co warto zobaczyć w Opolu?

Kościół Świętej Trójcy z 1309 roku, Wieża Piastowska z roku 1300, wzniesiony w 1864 roku Ratusz, Stara Synagoga przy ulicy Szpitalnej – to tylko przykłady wspaniałych zabytków, które możemy obejrzeć w tym mieście. Kupując bilet autokarowy do Opola warto również sprawdzić, czy w terminie, gdy będziemy je odwiedzać, nie odbywa się jakaś impreza cykliczna, która może nas zainteresować (np. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, Opolski Festiwal Teatru Lalek, Opolska Noc Kabaretowa czy Jarmark Franciszkański). W mieście warto odwiedzić także Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera i oczywiście wybrać się na spacer urokliwymi ulicami Starego Miasta. 

Bilety autokarowe do Opola

Wejdź na stronę EuroAutokar.pl i kup tani bilet autokarowy do Opola. Nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń przedstawi Ci oferty przewoźników, Ty zaś wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną. Jako pierwszy dowiesz się również o promocjach na przejazd do Opola, jako że nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje od współpracujących z nami firm autokarowych. Bilet do Opola kupisz online, bez wychodzenia z domu – zostanie on przesłany na Twój telefon komórkowy i na Twoją pocztę e-mail. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy przed wejściem do pojazdu i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta