703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Poznań

Sprawdź jak dojechać autokarem do Poznania i co warto zobaczyć

Poznań bez wątpienia należy do najpiękniejszych polskich miejscowości. Zainteresowani zgłębieniem jego historii mogą odwiedzić miasto, kupując bilety autokarowe do Poznania – w zaledwie kilka godzin można dotrzeć do niego niemal z każdego zakątka Polski. Dowiedz się, jakie atrakcje turystyczne miasta cieszą się największą popularnością i zaplanuj swoją podróż już dziś.

Poznań – miasto nietuzinkowych zabytków

Choć Poznań rzadko wymieniany jest wśród najpiękniejszych miast Polski trzeba wiedzieć, że to miejsce skrywa całe mnóstwo historycznych zagadek. Miłośnicy zabytków będą zachwyceni jego urokiem. Które z poznańskich atrakcji cieszą się największą popularnością?

 • Ratusz Poznański i słynne koziołki
  Renesansowy ratusz to najpiękniejsza budowla starego centrum Poznania. Jego ważnym elementem są koziołki, które każdego dnia o godzinie 12 trykają 12 razy. To właśnie tutaj turyści wykonują najwięcej zdjęć.

 • Cesarki zamek w Poznaniu
  Zamek cesarski został wybudowany dla niemieckiego cesarza Wilhelma II. Obecnie można zwiedzać go z przewodnikiem; w środku znajdują się m.in. sale z mnóstwem cennych dzieł sztuki.

 • Ostrów Tumski
  To właśnie tutaj znajduje się słynna katedra z zabytkowymi płytami nagrobnymi z XV wieku, a także fortyfikacje z początków X wieku. Warto odwiedzić także interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Bilety autokarowe do Poznania

Jeśli chcesz zaoszczędzić, polecamy wybrać się busem do Poznania – dzięki tanim biletom na stronie EuroAutokar.pl zaplanujesz idealną podróż do miasta pełnego zabytków. Do Poznania dojedziesz praktycznie z każdej części Polski.

 • Autokary Poznań-Zakopane
  Autostradą z Zakopanego do Poznania dojedziesz w jedynie 5 godzin. Z dworca przy Ożarowskiej 97 dotrzesz na ulicę Matyi 2, mieszczącą się w ścisłym centrum Poznania.

 • Poznań-Warszawa. Ile trwa podróż?
  W zaledwie 3 godziny dostaniesz się busem do Poznania z Warszawy, rozpoczynając kurs w Warszawie Zachodniej

 • Busy z Poznania do Krakowa
  Jeśli jedziesz busem do Poznania z Krakowa, przygotuj się na jedynie 4-godzinną podróż. Kursy rozpoczynają się przy ul. Bosackiej 18, w samym centrum miasta (tuż obok dworca kolejowego).

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta