Przemyśl

Sprawdź jak dojechać autokarem do Przemyśla i co warto zobaczyć

Przemyśl to miasto w południowo-wschodniej Polsce, położone nad rzeką San. Jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, zatem bilet autokarowy do Przemyśla kupimy bez problemu u jednego z przewoźników. Czas podróży do tego miasta uzależniony będzie od miejsca wyjazdu. Przykładowo: trasę Warszawa-Przemyśl autokar pokonuje w nieco ponad 7 godzin, a trasę Kraków-Przemyśl – w niecałe 4 godziny. Na dłuższą podróż powinniśmy przygotować się wyjeżdżając na przykład z Gdańska (około 14 godzin), Wrocławia (około 8 godzin) czy z Białegostoku (około 8 godzin). Za bilet autokarowy do Przemyśla zapłacimy na ogół 30-60 zł, ale jeśli trafimy na promocję, będzie jeszcze taniej. 

 

Główny dworzec autobusowy Przemyśl – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Przemyślu znajduje się przy ulicy Stefana Czarnieckiego 7 i oddalony jest od centrum miasta o około 700 metrów. Jeszcze bliżej znajduje się dworzec kolejowy – by się do niego dostać, wystarczy przejść nieco ponad 300 metrów. Dworzec autobusowy w Przemyślu obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Sindbad, Flixbus, PKS “Polonus” i Eurolines. W okolicy dworca znajdują się ponadto przystanki autobusów miejskich. Przemyśl nie posiada co prawda własnego lotniska pasażerskiego, jednak stosunkowo szybko, bo w około 1,5 godziny, możemy dostać się autobusem na lotnisko Rzeszów-Jasionka. 

 

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Przemyśl był miastem królewskim I Rzeczypospolitej, a także stolicą ziemi przemyskiej, wchodzącej w skład województwa ruskiego. W roku 2018 zespół staromiejski Przemyśla oraz kompleks Twierdzy Przemyśl zostały wpisane na listę pomników historii. Kupując bilet do Przemyśla warto przygotować się zatem przede wszystkim na zwiedzanie. Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich, Kościół Trójcy Przenajświętszej, Cerkiew bizantyjsko-ukraińska Wniebowstąpienia Pańskiego, Synagoga Zasańska, fragmenty murów obronnych miasta, Most kolejowy z 1891 – to tylko wybrane zabytki, które warto w Przemyślu zobaczyć. 

 

Bilety autokarowe do Przemyśla

Zastanawiasz się, u którego z przewoźników kupić bilet na przejazd autokarowy do Przemyśla? Nie trać czasu na żmudne porównywanie ofert – zamiast tego skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl i kup bilet do Przemyśla bez wychodzenia z domu! Nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje od firm autokarowych, więc korzystając z niego jako pierwszy dowiesz się o wszystkich atrakcyjnych promocjach na przejazd autokarowy do Przemyśla, które mają w swojej ofercie przewoźnicy.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta