703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Radom

Sprawdź jak dojechać do Radomia i co warto zobaczyć

Radom – pełne zabytków miasto nad rzeką Mleczną

Radom to miasto położone w centralno-wschodniej Polsce. Jest drugim pod względem wielkości miastem w województwie mazowieckim. Bilet do Radomia znajdziemy w ofercie większości krajowych przewoźników. Czas podróży uzależniony będzie oczywiście od miejsca wyjazdu i tak na przykład trasę Warszawa-Radom autobus pokona w około 1,5 godziny, trasę Kraków-Radom w około 3 godziny, a trasę Szczecin-Radom w około 10 godzin. Za bilet zapłacimy na ogół od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto oczywiście sprawdzać organizowane przez przewoźników promocje – jeśli trafimy na jedną z nich, nasz przejazd do Radomia może być jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Radom – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Radomiu mieści się przy ulicy Władysława Beliny-Prażmowskiego 8 i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad dwa kilometry. Dworzec kolejowy znajduje się tuż obok, na tej samej ulicy, tyle że pod numerem 2. W pobliżu rozlokowane są przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie będziemy mieć żadnego problemu (zwykle czekają one na postoju). Port lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku (znany również jako Radom-Sadków) znajduje się zaledwie 4 kilometry od miasta, ale niestety od 30 października 2017 nie odbywają się z niego loty rozkładowe (dla tanich linii i czarterów lotnisko będzie otwarte najwcześniej we wrześniu 2021 roku). Najbliższym lotniskiem międzynarodowym w pobliżu Radomia jest Lotnisko Chopina w Warszawie. 

Co warto zobaczyć w Radomiu?

Wiele osób, które kupują bilet do Radomia nie wie, że najcenniejszym zabytkiem tego miasta jest pochodząca z okresu od XIII do XX wieku, stosunkowo dobrze zachowana zabudowa jego dzielnic centralnych. Zabytki średniowieczne to m.in. Kościół Farny św. Jana Chrzciciela, gród obronny Grodzisko Piotrówka z II połowy X wieku oraz dawny Zamek Królewski. Z zabytków nowożytnych warto obejrzeć chociażby barokowy Dom Gąski i Klasztor Benedyktynek z Kościołem św. Trójcy. W Radomiu znajdują się także przepiękny Pałac Sandomierski wzniesiony w latach 1825–1827, Ratusz z II połowy XIV wieku oraz miejska hala targowa z roku 1898. Przejazd autokarowy do Radomia to także wyjątkowa okazja do tego, by wybrać się na romantyczny spacer do Parku im. Tadeusza Kościuszki, który jest ogrodem urządzonym w stylu angielskim. 

 

Bilety autokarowe do Radomia

Interesuje Cię przejazd autokarowy do Radomia? Jeśli tak, już dziś skorzystaj z porównywarki połączeń na stronie euroautokar.pl. Wpisz termin i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Tani bilet do Radomia kupisz online – bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach, o dowolnej porze. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój adres e-mail i na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Radomia!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta