Rybnik

Sprawdź jak dojechać do Rybnika autokarem i co zwiedzić

Rybnik – największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej

Rybnik to miasto leżące w południowej Polsce, w województwie śląskim. Liczy około 138 tys. mieszkańców. Przejazd autokarowy do Rybnika ma w swojej ofercie większość krajowych przewoźników, a do miasta dojechać można z każdego niemal zakątka Polski. Ile trwa taka podróż? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Rybnik autokar pokonuje w około 7 godzin, trasę Kraków-Rybnik w niecałe 2 godziny, a trasę Gdynia-Rybnik w nieco ponad 10 godzin (opcja z jedną przesiadką). Za bilet do Rybnika zapłacimy na ogół od kilkunastu do około 80 zł. Na ogół, bo przewoźnicy od czasu do czasu organizują promocje na bilety. Jeśli na taką trafimy, za bus do Rybnika zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Rybnik – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Rybniku mieści się przy ulicy Budowlanych 6 i obsługiwany jest m.in. przez przewoźników FlixBus oraz Sindbad.Oddalony jest od centrum o około 1,5 kilometra. Największy dworzec kolejowy w Rybniku mieści się przy ulicy Dworcowej i możemy dostać się do niego jednym z autobusów miejskich lub taksówką. Rybnik nie ma własnego lotniska. Najbliżej miasta znajduje się Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Odległość wynosi ponad 70 kilometrów, dlatego jadąc na lotnisko warto skorzystać z autobusu, nie zaś z taksówki (byłaby to raczej mało ekonomiczna opcja). Czas dojazdu uzależniony będzie od wybranego połączenia i od natężenia ruchu i wynieść może od 1 do nawet 2,5 godzin. 

Co warto zobaczyć w Rybniku?

Przejazd autokarowy do Rybnika to doskonała okazja do tego, by obejrzeć wspaniałe zabytki architektury (skupione są one głównie w śródmieściu). Warto zobaczyć chociażby zbudowaną w latach 1903–1906 Bazylikę św. Antoniego, najstarszy w mieście (XV-wieczny) Kościół akademicki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony w XIII wieku Zamek Piastowski czy późno barokową rzeźbę – figurę św. Jana Nepomucena. Na uwagę z pewnością zasługują też wzniesiony w 1717 r. drewniany kościół św. Wawrzyńca, Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku Chwałowicach oraz Wieża widokowa na terenie zabytkowej kopalni Ignacy. Kupując bilet autokarowy do Rybnika warto pamiętać, że w mieście tym (oraz w jego okolicach) znajdują się bardzo ciekawe, piesze szlaki turystyczne.

Bilety autokarowe do Rybnika

Aby szybko dowiedzieć się, którzy krajowi przewoźnicy mają w swojej ofercie bilet do Rybnika, już dziś skorzystaj z udostępnionej na stronie euroautokar.pl porównywarki połączeń autobusowych. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada i kup bilet online – bez kolejek, bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia lub nocy. Nasza porównywarka połączeń na bieżąco aktualizuje informacje od przewoźników – korzystając z niej, szybko dowiesz się o każdej nowej promocji na przejazd do Rybnika. Bilet otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy w dniu wyjazdu i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta