Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Rzeszów

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i centralne miasto aglomeracji rzeszowskiej. Do Rzeszowa autokarem dotrzemy z niemal każdej części Polski, a także z wybranych miast Europy. Jeśli będziemy jechać bez przesiadek, trasę Warszawa-Rzeszów bus pokona w około 5 godzin. Z Gdańska przejazd autokarowy do Rzeszowa potrwa około 12 godzin (jedna przesiadka), z Wrocławia – około 6, a z Lublina – niecałe 3 godziny. Z Krakowa dojedziemy do Rzeszowa w nieco ponad 2 godziny. Cena biletu uzależniona będzie od miejsca wyjazdu, na ogół jednak wyniesie 30-60 zł (jeśli trafimy akurat na promocję, to oczywiście za bilet do Rzeszowa zapłacimy mniej). 

Główny dworzec autobusowy Rzeszów – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Rzeszowie mieści się przy ulicy Grottgera 1 i oddalony jest od centrum miasta zaledwie o ok. 0,5 kilometra. Centralny dworzec kolejowy również nie jest daleko, bo tylko 300 metrów od dworca autobusowego. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka położony jest w odległości 14 kilometrów od centrum miasta. Między Rzeszowem a lotniskiem kursują autobusy MPK Rzeszów. Czas dojazdu uzależniony jest od natężenia ruchu, jednak na ogół wynosi 40 minut.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Liczący prawie 200 000 mieszkańców Rzeszów to miasto pełne zabytków i historycznych miejsc. To właśnie w nim zobaczyć możemy chociażby unikatowy kompleks piwnic z XVIII wieku (Stary Rynek w Rzeszowie), ulicę 3 Maja w stylach secesyjnym i neogotyckim, wspaniałe kościoły na Starym Mieście oraz w Śródmieściu (np. kościół Świętego Krzyża z XVI w. przy klasztorze o. Pijarów) i kamienice mieszczańskie z XVI wieku. Kupując bilet do Rzeszowa warto przygotować się również na obejrzenie okazałych zamków i pałaców, jak chociażby Pałac Burgallera przy ulicy Zamkowej czy słynny Zamek w Rzeszowie z II połowy XVI wieku. 

Bilety autokarowe do Rzeszowa

Chcesz kupić bilet autokarowy na przejazd do Rzeszowa? Jeśli tak, nie trać czasu na żmudne poszukiwania – na stronie EuroAutokar.pl wszystko mieć będziesz w jednym miejscu! Wybierz termin wyjazdu, a nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń autobusowych znajdzie dla Ciebie najlepsze opcje przejazdu. Bilet kupisz online i otrzymasz go na swój e-mail i telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. Nie czekaj – już dziś sprawdź tanie bilety do Rzeszowa i ruszaj w swoją wymarzoną, komfortową podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta