Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sopot

Sopot to miasto w północnej Polsce, położone na Pobrzeżu Gdańskim. Jest ono doskonale skomunikowane z innymi miastami w kraju oraz z wieloma miejscami za granicą. Bilet autokarowy do Sopotu bez problemu nabędziemy u wybranych przewoźników. Jak długo trwa przejazd do tego miasta? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Sopot autobus pokonuje w 6-7 godzin, trasę Kraków-Sopot w 9-10 godzin, a trasę Białystok-Sopot w 10 godzin (kurs z przesiadką). Ile zapłacimy za bilet do Sopotu? Zwykle w granicach 30-60 złotych, choć oczywiście będzie to uzależnione od miejsca wyjazdu, a także od tego, czy trafimy akurat na promocję organizowaną przez któregoś z przewoźników (wówczas za bilet do Sopotu zapłacimy mniej). 

Główny dworzec autobusowy Sopot – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sopocie znajduje się przy ulicy Aleja Niepodległości 747 i oddalony jest od centrum miasta o niecały kilometr. Dworzec obsługuje m.in. autokary takich firm jak Flixbus i Infobus. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, a dworzec kolejowy położony jest w odległości około 250 metrów. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oddalony jest od centrum Sopotu o 10 kilometrów. Możemy dostać się tam autobusem (linia 122), który kursuje średnio co godzinę. Podróż trwa około 60 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Kupując bilet do Sopotu wielu osobom do głowy przychodzi przede wszystkim pomysł przejścia się osławionym sopockim molem spacerowym (najdłuższym w Europie molem o drewnianej konstrukcji), jednak miasto to ma do zaoferowania o wiele więcej. To właśnie w nim znajduje się słynny Krzywy Domek. To w Sopocie odwiedzić możemy Operę Leśną z 1909 roku, znaną przede wszystkim z organizowanych w niej międzynarodowych festiwali piosenki. Na uwagę zasługują także latarnia morska, kościół Zbawiciela (1913-1919), cmentarz żydowski z roku 1913 oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy. Oczywiście koniecznie trzeba udać się również na przepiękne plaże nad Zatoką Gdańską, a także spróbować wspaniałej kuchni lokalnej w jednej z wielu znajdujących się w Sopocie restauracji. 

Bilety autokarowe do Sopotu

Chcesz kupić tanio bilet autokarowy do Sopotu? Szkoda czasu na żmudne przeglądanie ofert na witrynach internetowych poszczególnych przewoźników. Zamiast tego wejdź na stronę EuroAutokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wpisz miejsce i termin swojego wyjazdu, wybierz najlepszą z propozycji na przejazd do Sopotu i kup bilet online, bez wychodzenia z domu (otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail). Spróbuj – to naprawdę proste!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta