703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sosnowiec

Sprawdź jak dojechać do Sosnowca i co warto zobaczyć

Sosnowiec – zabytki, tereny chronione i Trójkąt Trzech Cesarzy

Sosnowiec to miasto położone na południu Polski, w województwie śląskim. Przepływają przez nie aż trzy rzeki: Czarna Przemsza, Biała Przemsza oraz Brynica. Bilet autokarowy do Sosnowca ma w swojej ofercie większość przewoźników krajowych. Jak długo jedzie się do tego miasta? Oto kilka przykładów: z Warszawy podróż potrwa niecałe 6 godzin, z Krakowa – około 1,5 godziny, a z Gdyni – około 8 godzin. Za bilet autokarowy do Sosnowca zapłacimy, w zależności od miejsca wyjazdu, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Co jakiś czas krajowi przewoźnicy organizują też atrakcyjne promocje i wówczas za przejazd do Sosnowca zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Sosnowiec – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sosnowcu mieści się przy ulicy Ignacego Mościckiego 16-18 i oddalony jest od centrum miasta tylko o niecały kilometr. Bardzo blisko, bo tylko około 800 metrów jest też z dworca autobusowego do dworca kolejowego (stacja Sosnowiec Główny). Obok dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie ma większego problemu. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, który położony jest w odległości około 32 kilometrów od Sosnowca. Na lotnisko kursują specjalne linie autobusowe AP2. 

Co warto zobaczyć w Sosnowcu?

Sosnowiec to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. To właśnie tam obejrzeć możemy chociażby Zamek Sielecki (najstarszy obiekt w Sosnowcu), wspaniały Pałac Wilhelma, zbudowaną w 1899 roku Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP czy przedwojenny Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu. Na uwagę zasługują również stare cmentarze żydowskie w Sosnowcu i w Sosnowcu Rudnej. W mieście znajduje się też Trójkąt Trzech Cesarzy – to historyczny punkt, w którym zbiegały się granice trzech państw biorących udział w rozbiorach naszego kraju. Przejazd autokarowy do Sosnowca to również doskonała okazja do tego, by w mieście odwiedzić któryś z przepięknych parków, np. Park Dietla czy Park Schöna. 

 

Bilety autokarowe do Sosnowca

Zastanawiasz się, ile kosztował będzie Twój przejazd do Sosnowca? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania i już teraz skorzystaj z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń autobusowych, którą udostępniamy na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która odpowiada Ci najbardziej. Tani bilet autokarowy do Sosnowca kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. Okaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta