Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sosnowiec

Sosnowiec – zabytki, tereny chronione i Trójkąt Trzech Cesarzy

Sosnowiec to miasto położone na południu Polski, w województwie śląskim. Przepływają przez nie aż trzy rzeki: Czarna Przemsza, Biała Przemsza oraz Brynica. Bilet autokarowy do Sosnowca ma w swojej ofercie większość przewoźników krajowych. Jak długo jedzie się do tego miasta? Oto kilka przykładów: z Warszawy podróż potrwa niecałe 6 godzin, z Krakowa – około 1,5 godziny, a z Gdyni – około 8 godzin. Za bilet autokarowy do Sosnowca zapłacimy, w zależności od miejsca wyjazdu, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Co jakiś czas krajowi przewoźnicy organizują też atrakcyjne promocje i wówczas za przejazd do Sosnowca zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Sosnowiec – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sosnowcu mieści się przy ulicy Ignacego Mościckiego 16-18 i oddalony jest od centrum miasta tylko o niecały kilometr. Bardzo blisko, bo tylko około 800 metrów jest też z dworca autobusowego do dworca kolejowego (stacja Sosnowiec Główny). Obok dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie ma większego problemu. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, który położony jest w odległości około 32 kilometrów od Sosnowca. Na lotnisko kursują specjalne linie autobusowe AP2. 

Co warto zobaczyć w Sosnowcu?

Sosnowiec to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. To właśnie tam obejrzeć możemy chociażby Zamek Sielecki (najstarszy obiekt w Sosnowcu), wspaniały Pałac Wilhelma, zbudowaną w 1899 roku Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP czy przedwojenny Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu. Na uwagę zasługują również stare cmentarze żydowskie w Sosnowcu i w Sosnowcu Rudnej. W mieście znajduje się też Trójkąt Trzech Cesarzy – to historyczny punkt, w którym zbiegały się granice trzech państw biorących udział w rozbiorach naszego kraju. Przejazd autokarowy do Sosnowca to również doskonała okazja do tego, by w mieście odwiedzić któryś z przepięknych parków, np. Park Dietla czy Park Schöna. 

 

Bilety autokarowe do Sosnowca

Zastanawiasz się, ile kosztował będzie Twój przejazd do Sosnowca? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania i już teraz skorzystaj z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń autobusowych, którą udostępniamy na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która odpowiada Ci najbardziej. Tani bilet autokarowy do Sosnowca kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. Okaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta