703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Szczecin

Sprawdź jak dojechać do Szczecina autokarem i co zwiedzić

Planujesz podróż do Szczecina? Zamiast spędzać długie godziny w pociągu, postaw na wycieczkę autokarową. Bilety autokarowe do Szczecina stają się coraz tańsze, a sama podróż jest o wiele wygodniejsza. Zdradzamy, gdzie kupić najtańsze bilety i co warto zwiedzić, odwiedzając interesujący Szczecin.

Bilety autokarowe do Szczecina

Szczecin jeszcze do niedawna nie był kojarzony z czołówką miast, w których można spędzić czas ciekawie. W ostatnich latach jednak wiele się zmieniło, a miejscowość na północy Polski przyciąga turystów mnóstwem ciekawych atrakcji. Szczecin warto odwiedzić zwłaszcza latem – wtedy miasto zachęca wieloma wydarzeniami plenerowymi.

Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Oto przykładowe atrakcje miasta, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów:

 • Podziemne trasy turystyczne
  Miłośników historii zaciekawią podziemne szlaki, na których można poznać losy Szczecina. Najbardziej interesujące z nich dotyczą II Wojny Światowej oraz Zimnej Wojny.

 • Wheel of Szczecin
  To jeden z największych diabelskich młynów w Polsce. Stąd rozciąga się piękny widok na całe miasto.

 • Kina letnie w Szczecinie
  Latem cały Szczecin zapełnia się letnimi kinami, w których w ciepłe wieczory emitowane są najsłynniejsze filmy. To znakomity pomysł na wakacyjny wieczór.

Bilety autokarowe do Szczecina

Bilet na autokar do Szczecina kupisz na stronie EuroAutokar.pl. Znajdziesz tam mnóstwo tanich i wygodnych połączeń z różnych polskich miast. Przewozy autokarowe do Szczecina dowiozą Cię do głównego dworca autobusowego na placu Grodnickim 1. Na jak długą podróż należy się przygotować?

 • Busy Szczecin-Warszawa
  Z dworca autobusowego w Warszawie Zachodniej, dojedziesz do Szczecina w nieco ponad 5 godzin.

 • Przewozy autokarowe Szczecin-Katowice
  Wyruszasz do Szczecina ze Śląska? Autokarem z placu Skargi 1, autostradą do Szczecina dotrzesz w około 5 godzin.

 • Autokary Szczecin-Poznań
  Jadąc do Szczecina z Poznania, przygotuj się na krótką, bo ledwie 2-godzinną podróż. Autokary odjeżdżają z dworca na placu Matyi 2.

Główne atrakcje Szczecina:
 • Zamek Książąt Pomorskich
 • Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
 • Muzeum Przełomów
 • Muzeum Narodowe w Szczecinie
 • Wały Chrobrego
 • Bulwary Szczecińskie
Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta