703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Toruń

Sprawdź jak dojechać do Torunia autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Toruń jest drugim co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, a także dużym ośrodkiem gospodarczym i handlowym. Bilet autokarowy do Torunia kupimy bez problemu, a z samego miasta równie bezproblemowo udamy się do innych miejscowości w Polsce i w Europie. Jak długo trwa podróż do Torunia? Oto kilka przykładów. Trasę Kraków-Toruń autokar pokonuje w około 7 godzin, a trasę Warszawa-Toruń w zaledwie 3 godziny. Z Wrocławia do Torunia jechać będziemy nieco ponad 5 godzin, z Gdańska nieco ponad 2 godziny, z Bydgoszczy natomiast niecałą godzinę. Ile kosztuje bilet do Torunia? Cena zależy od miejsca wyjazdu, ale na ogół oscyluje wokół 30-50 zł. Jeśli trafimy akurat na promocję przejazdów do Torunia, zapłacimy oczywiście mniej. 

Główny dworzec autobusowy Toruń – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Toruniu mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 8-24 i obsługuje zarówno ruch międzymiastowy (np. Toruń-Warszawa, Toruń-Białystok, Toruń-Olsztyn), jak i międzynarodowy (m.in. Toruń-Hannover, Toruń-Berlin). Usytuowany jest w samym centrum miasta, tuż przy Parku Pamięci. Dworzec PKP Toruń Główny znajduje się około 3 km od dworca autobusowego i możemy dostać się tam jednym z autobusów miejskich. W Toruniu nie ma niestety lotniska obsługującego regularne połączenia lotnicze. Z miasta dojechać możemy jednak autobusem jednej z prywatnych firm przewozowych na lotnisko w Gdańsku (podróż trwa około 3 godziny).

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Bus do Torunia to początek wspaniałej przygody. Miasto jest doskonale przygotowane na przyjmowanie turystów i ma naprawdę wiele do zaoferowania. To właśnie w nim znajdują się chociażby Średniowieczna Krzywa Wieża, ruiny Zamku Krzyżackiego i Dom Mikołaja Kopernika. Miasto pochwalić może się też wspaniałym Ratuszem Staromiejskim i Muzeum Toruńskiego Piernika. Warta obejrzenia jest również Katedra pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Toruń ma też własne Planetarium i Muzeum Etnograficzne, a także Ogród Zoobotaniczny. Polecamy również wycieczkę do Cosmopolis – fontanny z pokazami multimedialnymi. 

Bilety autokarowe do Torunia

Gdzie znaleźć tani bilet autokarowy do Torunia? Oczywiście na stronie EuroAutokar.pl! Nasza wyszukiwarka połączeń znajdzie dla Ciebie najlepsze opcje przejazdów do Torunia, a Ty wybierzesz tę, która będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna. Nie musisz wychodzić z domu ani stać w długich kolejkach – bilet do Torunia na naszej witrynie kupisz online i otrzymasz go na swój e-mail i telefon komórkowy. Z nami najszybciej dowiesz się też o organizowanych przez przewoźników promocjach (dane aktualizowane są na bieżąco). Nie czekaj – już dziś sprawdź, jakie oferty przygotowały dla Ciebie firmy przewozowe i ruszaj w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta