703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Warszawa

Sprawdź jak dojechać autokarem do Warszawy i co warto zobaczyć

Połączenia autokarowe z Warszawy realizowane są do wszystkich praktycznie zakątków Polski. Z każdego miasta bez problemu też do stolicy kraju dojedziemy. Warszawa ma wiele do zaoferowania i wśród podróży krajowych od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ile kosztuje bilet do Warszawy? Cena uzależniona jest oczywiście od tego, z którego miejsca wyruszamy. Może wynieść kilkanaście zł, jeśli jedziemy z takich miast jak Łódź czy Siedlce, a może sięgać 60-70 zł, gdy naszą podróż do stolicy rozpoczynamy na przykład w Szczecinie. Z Warszawy łatwo wybierzemy się do innych polskich miast, a także do innych krajów Europy.

Główny dworzec autobusowy Warszawa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy (“Centralny”) w Warszawie mieści się pod adresem Aleje Jerozolimskie 54 i usytuowany jest tuż obok stacji kolejowej Warszawa Centralna. Dworzec obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus i Sindbad. Z łatwością pojedziemy z niego do innych polskich miast. Przejazd Warszawa-Poznań potrwa około 4 godzin, Warszawa-Gdańsk – nieco ponad 5 godzin, a Warszawa-Kraków – około 8 godzin. Z głównego dworca autobusowego w Warszawie możemy wybrać się także do większości europejskich miast, m.in. do Lwowa, Berlina, Wiednia, Budapesztu i Barcelony. Z głównego dworca autobusowego kursują również autobusy na Lotnisko Chopina, które oddalone jest od centrum miasta o około 8 km. Przejazd na lotnisko, np. linią 175, zajmie około pół godziny (w zależności od natężenia ruchu).

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale również największe miasto kraju pod względem liczby ludności. Liczba jego mieszkańców to ponad 1 790 000 osób. Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym, a także gospodarczym. Kupując bilet do Warszawy warto przygotować się przede wszystkim na zwiedzanie. Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Stare Miasto, Plac Teatralny czy Łazienki Królewskie to tylko wybrane przykłady miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Jeśli w mieście pozostajemy na dłużej, warto odwiedzić także wybrane muzea, jak chociażby Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum Powstania Warszawskiego. W Warszawie znajdziemy też setki mniejszych i większych restauracji z lokalną i międzynarodową kuchnią. Osoby zainteresowane rozrywką również nie będą zawiedzione – w mieście znajduje się mnóstwo pubów, klubów oraz dyskotek.

Bilety autokarowe do Warszawy

Tanie bilety autokarowe do Warszawy znajdziesz dzięki wyszukiwarce połączeń na stronie EuroAutokar.pl. Wpisz termin wyjazdu i dowiedz się, jacy przewoźnicy oferują dojazd do stolicy Polski. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada i kup bilet online – otrzymasz go na swój adres e-mail oraz telefon komórkowy.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta